Ķemeros notiek vērienīgi atjaunošanas darbi

1 komentārs
Ķemeros notiek vērienīgi atjaunošanas darbi
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Rosība Ķemeros arī krīzes laikā nav apstājusies – tur turpinās vērienīgie atjaunošanas darbi plašajā 24 hektāru platībā un drīz vien par vienu nekoptu vietu Latvijā kļūs mazāk. Pārbūvē ūdenstorni, tam apkārt esošās ielas, labiekārto skvēru, kā arī notiek vairāku tiltu un pieminekļu restaurācija.

Ķemeru parka teritorijā atrodas 13 tilti: daļa tiek būvēta no jauna, bet daži no tiem saglabās savu vēsturisko izskatu. Piemēram, šim tiltam drīz vien tiks montēti restaurētie margu balsti.

Ķemeru kultūrvēsturiskā parka pārbūve notiks līdz gada beigām, tāpēc šajā vasarā baudīt skaisto dabu vēl nebūs iespējams. Ķemeru parkā pie sanatorijas jau var redzēt tā aprises: būvnieki gatavojas segumu klāšanai, tiek izbūvēta arī lielākā daļa inženierkomunikāciju.

“Pašlaik notiek aktīva būvniecība visās darba frontēs un pagaidām nav plānota aizkavēšanās,” saka PS ”RERE BMV” projektu vadītājs Ģirts Striebulis.

Bet galvenā šā projekta odziņa ir ūdenstorņa renovēšana. Esam šeit tikušies pirms pusgada, kad augšā tikt vēl nebija iespējams – tagad var līdz 3. stāvam.

42 metrus augstā ūdenstorņa ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas ir celts pirms 90 gadiem. Gandrīz gada laikā, kopš ir sākti būvdarbi, ūdenstornī daudz kas ir paveikts.

Veicot parka un ūdenstorņa pārbūvi, galvenais nosacījums bija saglabāt visu, kas ir iespējams, stāsta Jūrmalas pilsētas domē. Pašvaldība pie šīs ieceres realizācijas strādā teju desmit gadus.

“Bez šā vēsturiskā mantojuma Ķemeru vēsturiskais parks ir vienkārši Ķemeru parks. Līdz ar to ļoti būtiski un svarīgi saglabāt šo vēsturisko substanci. Cilvēki, kas te dzīvo un brauc uz Ķemeriem, vēlas redzēt, kā šeit bija pirms tam,” saka Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītāja Gundega Ose.

Projekta izmaksas ir 12 miljoni eiro – septiņi miljoni no tiem ir Eiropas nauda, pārējā daļa – valsts un pašvaldības līdzekļi.

Pievienotā vērtība šim projektam ir sakārtota infrastruktūra. Pie Ķemeru parka šobrīd notiek ceļu un laukumu izbūves darbi. Autovadītāji tos sāks baudīt šā gada beigās.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā