Ķekavas opozīcija sašutusi par novada budžeta pieņemšanu sestdienas naktī

2 komentāri

Aizvadītās nakts melnumā apstiprināts budžets vienai no Latvijas turīgākajām pašvaldībām – Ķekavai. Lielākais finansējums atvēlēts izglītībai un novada infrastruktūrai, taču opozīcija ir neizpratnē par lielo steigu, kādā vietvaras galvenais finanšu dokuments dzīts cauri domei.

Uz domes sēdi pašvaldības deputāti sanāca piektdien ap plkst. 21.00 vakarā, un darbs ilga astoņas stundas – līdz plkst. 5.00 no rīta. Šā gada budžetā paredzēti 46 miljonu eiro izdevumi – aptuveni par piektdaļu vairāk nekā pērn.

Domes priekšsēdētāja Viktorija Baire sēdē skaidroja, ka šā gada prioritātes ir izglītība, vides labiekārtošana un pašvaldības infrastruktūras. Lielākie investīciju projekti ir pabeigt moduļu tipa piebūvi pie Ķekavas vidusskolas, sākt piebūvi un sporta laukuma izveidi pie Baložu vidusskola, kā arī pārbūvēt uzvaras prospektu un Jaunatnes ielu Baložos.

Opozīcijas deputāti ir neizpratnē par lielo steigu un strādāšanu naktī. Termiņi to ļāvuši darīt arī jaunnedēļ darba laikā, taču pozīcija vien sev zināmu iemeslu dēļ budžetu pieņemt naktī.

“Šis process bija necieņas izrādīšana pret pašvaldības darbiniekiem, kuri bija spiesti nakts laikā dažu cilvēku iegribu dēļ šo procesu pieņemt,” pauž deputāts Olafs Klūdziņš.

Domes priekšsēdētāja gan atzīmē, ka vēl pirms domes sēdes bijusi pašvaldības komiteju sēde un esot bijis pietiekami laika, lai iepazītos ar budžetu: “(TV3: Vai nešķiet necaurspīdīgi galveno finanšu dokumentu pieņemt laikā, kad lielākā daļa pašvaldības iedzīvotāji vienkārši guļ?) Kāpēc mēs domājam, ka tas ir necaurspīdīgi? Darbs pie šā dokumenta sākās jau pagājušajā gadā. Bija arī uzsaukums iedzīvotājiem, ka viņi var iesniegt priekšlikumus.

Opozīcija gan piesauc arī nelietderīgus tēriņus, jo arī nakts virsstundas apmaksā nodokļu maksātāji.

2 komentāri