“Kaunies svinēt Latvijas okupāciju. Atbrīvotāji ir izvarotāji un slepkavas” – ar šādu plakātu sagaida 9. maija svinētājus

64 komentāri

Ar vairākiem pasākumiem Uzvaras parkā Rīgā šodien atzīmē 9. maijs, kas ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju.

Kā novēroja TV3 Ziņas šogad uz rīta pasākumu sanākuši mazāk cilvēku, kā ierasts. Ziedus nolikt ieradies arī no amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Starp sanākušajiem ir arī aktīvists Ainis Sproģis, kurš tur rokās plakātu “Kaunies svinēt Latvijas okupāciju. Atbrīvotāji = izvarotāji, slepkavas un čekisti”. Protestētāju ir ielenkuši policisti, lai pasargātu no uzbrukumiem, bet tāpat Sproģim ik pa brīdi nāk klāt “svinētāji” un vēlas aizdzīt prom. Aktīvistu vēlējās aizdzīt arī kāds no pasākuma organizatoriem, sakot, ka tiek pārkāpti pasākuma norises noteikumi, bet viņš nespēja tos uzrādīt.

Pasākuma organizatori un pašvaldības policijas pārstāvji ceremonijas beigās lūdza Sproģi pamest parka teritoriju. Atstāt parka teritoriju lūgts arī kādam citam vīrietim, kurš uz parku bija ieradies ar plakātu, kurā uzsvērta nepieciešamība Latvijā zināt valsts valodu.

Abi vīrieši pašvaldības policijas un pasākuma organizatoru pavadībā tika pavadīti no parka teritorijas, ļaujot viņiem ar plakātiem stāvēt ārpus pasākuma vietas.

Parkā skan “uzvaru karā” slavinoša mūzika krievu valodā, tiek izvietotas tirdzniecības vietas. Vēl plkst. 16 maršrutā Aleksandra Grīna bulvāra stūris-Slokas iela-Uzvaras parks notiks gājiens “Nemirstīgais pulks”. Pieteiktais dalībnieku skaits tajā ir 1000 cilvēku. Plkst. 22.45 parkā gaidāms salūts.