Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas apmeklē bērnudārzu

Pievienot komentāru
Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas apmeklē bērnudārzu
JĀNIS SALIŅŠ, F64

Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas ārkārtējās situācijas laikā apmeklē bērnudārzu, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotie dati par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību.

Ja nedēļā no 30.marta līdz 3.aprīlim Latvijas bērnudārzus apmeklēja 6,63% no 89 734 bērniem, tad laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim bērnudārzu apmeklētības īpatsvars bija palielinājies līdz 11,51%.

Latvijas lielajās pilsētās bērnudārzu apmeklētība ir atšķirīga, taču kopš marta beigām visās pilsētās bērnu apmeklētība pakāpeniski paaugstinās. Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Rēzeknē bērnudārzus apmeklē 18,51% bērnu, Rīgā – 15,53%, Ventspilī – 15,39%, Daugavpilī – 12,90%, bet Jelgavā – 11,23 %. Savukārt pārējās lielajās pilsētās apmeklētības īpatsvars ir zem 10%, piemēram, Valmierā bērnudārzus apmeklē 8% bērnu, Liepājā – 7,80%, Jūrmalā -7,62%, bet Jēkabpilī tikai 5,95% bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Nīcas novadā bērnudārzu apmeklēja 28,45% bērnu. No 27.aprīļa Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte” ir atvērtas visas piecas grupas, nosakot maksimālo bērnu skaitu.

Valkas novadā laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 24,49% bērnu.Teju ceturtā daļa pirmsskolas vecuma bērnu bērnudārzu šajā laikā apmeklēja arī Alūksnes novadā. Savukārt Ērgļu, Ķeguma un Krāslavas novados bērnudārzu apmeklēja teju piektā daļa bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim vismazākais bērnudārzu apmeklētības īpatsvars jeb 0,81% reģistrēts Riebiņu novadā. Savukārt Garkalnes, Krustpils un Mazsalacas novados šajā laikā bērnudārzu apmeklējuši nepilni 2% bērnu.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ valdība plāno vērtēt bērnudārzu atvēršanu, mazinot noteiktos ierobežojumus, kas patlaban nosaka, ka vecākiem rakstiski jāapliecina, ka viņi nav bijuši ārzemēs un nav kontaktējušies ar Covid-19 slimiem cilvēkiem, kā arī viņiem nav citu iespēju nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Pagājušajā nedēļā ieviesa iespēju bērnudārzu darbiniekiem saņemt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes, kas ir viens no soļiem drošas bērnudārzu funkcionēšanas ieviešanai.