Katru nedēļu mežos nomaldās vairāki cilvēki! Glābēji aicina būt uzmanīgākiem

Pievienot komentāru
Katru nedēļu mežos nomaldās vairāki cilvēki! Glābēji aicina būt uzmanīgākiem
FOTO: LETA

Ik nedēļu glābēji steidzas palīgā vairākiem ogotājiem un sēņotājiem, kuri mežā nomaldījušies. Visbiežāk apmaldās vecāka gadagājuma cilvēki. Lai izvairītos no šādas nepatīkamas situācijas, kas var kļūt bīstama veselībai vai pat dzīvībai, glābēji aicina ievērot dažus ieteikumus.

Šovasar glābēji jau devušies meklēt 26 noklīdušus dabas velšu vācējus, bet kādas sirmgalves meklēšanai Rucavas novadā iesaistīts Nacionālo bruņoto spēku helikopters un vairāku desmitu policistu liela policistu meklētāju grupa. Citkārt meklēšanās iesaistīta arī Zemessardze vai brīvprātīgie vietējie iedzīvotāji.

Lai glābēju darbu atvieglotu, iedzīvotāji aicināti ņemt vērā dažus ieteikumus. Dodoties mežā, līdzi jāņem ne tikai groziņš, bet jāparūpējas, lai telefona baterija būtu pilnībā uzlādēta. Tāpat ieteicams nesaplūst ar apkārtni un neģērbties kamuflāžas apģērbā, bet gan uzvilkt spilgtas drānas.

Pirms došanās piederīgajiem jāpaziņo par došanās vietu un atgriešanās laiku.

 

Savukārt mediķi aicina paņemt līdzi ogļhidrātiem bagātu batoniņu, bet hronisku slimību pacientiem jāpadomā par dzīvībai svarīgo medikamentu iepakošanu somā.

 

Ja tomēr gadījies apmaldīties, galvenais nekrist panikā, bet palikt uz vietas. Tad jāsauc glābēji pa tālruni 112. Ja telefonam ir GPS sistēma, tas atvieglos glābējiem noteikt atrašanās vietu, bet mediķi iesaka lejupielādēt īpašu mobilo lietotni EhealthPoint.

 

Izmaksas par pazudušu cilvēku meklēšanu svārstās – tas atkarīgs no iesaistīto glābēju skaita un tam atvēlētajām stundām. Taču, ja darbos iesaistīts arī Gaisa spēku helikopters, izmaksas jau mērāmas tūkstošos, jo vienas stundas  lidojums maksā ap diviem tūkstošiem eiro.

Rēķins pazudušajiem gan netiekot “piestādīts”.