Katru dienu apmēram pieciem Latvijas iedzīvotājiem liedz iespēju doties uz Lielbritāniju

9 komentāri

Nepatīkams pārsteigums Rīgas lidostā. Katru dienu apmēram pieciem Latvijas iedzīvotājiem tiek liegta iespēja kāpt lidmašīnā uz Lielbritāniju. Izrādās, šī valsts ieviesusi jaunas vīzu prasības nepilsoņiem, taču par jauno kārtību ceļotājus nav informējusi. 

Lidostā Rīga ik dienu aptuveni pieci cilvēki neizlido ar saviem plānotajiem reisiem uz Apvienoto Karalisti. Tie ir Latvijas nepilsoņi, kuriem nav tranzīta vīzas uz Angliju. Visvairāk starpgadījumu rodas ar pasažieriem, kas lido uz Londonu.

Lielbritānija ir populārākais galamērķis no lidostas Rīga. Notiek 5-6 reisi dienā. Un no tiem kopš decembra sākuma jau ir noņemti apmēram 100 nepilsoņi.

Ar 1.decembri ir mainījusies kārtība, kādā personas šķērso Apvienoto Karalisti tranzītā. Tagad Latvijas nepilsoņiem ir vajadzīga vīza arī lai uzturētos Anglijas lidostu tranzīta zonā. Ja tādas nav, pasažieriem jau Rīgā tiek liegts iekāpt lidmašīnā. Lidostā sastaptie savā reisā netikušie interviju sniegt gan atteicās, taču neslēpa sašutumu par to, ka nekur nav tikusi sniegta informācija par izmaiņām.

Kāds padzīvojis pāris devās pavadīt atvaļinājumu uz Bulgāriju caur Londonu, tagad brīvdienu sākums izbojāts, jo aviobiļetes 300 eiro vērtībā zaudētas un jādomā, kā rīkoties tālāk.

Lidostā pie reģistrācijas galdiem kur tiek pārbaudīti arī dokumenti vai teiksim ja viņi neiet caur lidostas reģistrāciju – tad jau attiecīgi ”geitos”, vai pirms robežas kontrolēm viņiem vēlreiz pārbaudot dokumentus var tikt atteikta iekāpšana gaisa kuģī.

Lidostas Rīga atbildīgos dienestus par jauno kārtību jau savlaicīgi brīdinājušas lidsabiedrības un Lielbritānijas imigrācijas dienests. Taču izrādās, ka Latvijas Ārlietu ministriju neviens neesot īpaši informējis. Par izmaiņām vīzu režīmā neesot varējuši pastāstīt arī Lielbritānijas vēstniecībā – tās pārstāvji norādīja, ka ar konsulārajiem jautājumiem Latvijā tā vispār vairs nenodarbojas. Latvijas Ārlietu ministrija iesniegusi Lielbritānijai notu.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis šorīt intervijā 900 sekundēs atzina, ka arī viņu rīcībā pagaidām sīkākas informācijas par izmaiņām nav. Tiklīdz tiks saņemts skaidrojums, tas tiks publicēts Latvijas ārlietu ministrijas mājas lapā. Bet līdz tam nepilsoņa pasu turētājus aicina pirms ceļojuma sazināties ar Apvienotās Karalistes vīzu centru vai lidsabiedrību, lai noskaidrotu nepieciešamo informāciju.

TOP komentāri

 • Trakais
 • nepilsone
  0 0 0

  nepilsone

  Esmu nepilsone kops dzimsanas. Latviesu valodu parzinu labi. Tagad esmu sakusi kartot papirus lai klutu par pilsoni bet tas ir totals murgs,sobrid man ir japierada ka 5 gadus dzivoju LV un neesmu bijusi arzemes un vel jura papiru kas japierada viniem. Un pilsonibu pieskir + - gada laika.
  +Neuzskatu ka kadam Latvietim esmu sagravusi dzīvi.
 • Nikodems dēliņš
  0 0 0

  Nikodems dēliņš

  Vai nav pietiekami nopietns iemesls naturalizēties? Labāk vaimanāt par krievu apspiešanu Latvijā un neko nedarīt sava stāvokļa uzlabošanā. Kaut ko tik neloģisku spēj tikai galējie urlas.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl