10 komentāri

Statistika liecina, ka katrs trešais Latvijas iedzīvotājs strādā nelabvēlīgos apstākļos. Turpretī arodslimnieku skaits būtu vismaz 5 reizes lielāks, ja iedzīvotāji nebaidītos zaudēt darbu. Valsts darba inspekcijas dati liecina, ka pavāri un konditori ir viena no visbiežāk sastopamām arodslimnieku grupām. Pagājušajā gadā vien reģistrēti 90 jauni arodslimnieki.

”Stāv visu dienu kājās, cilā smagos katlus, nav pietiekamā daudzumā palīgu, darbs nav pareizi organizēts, darbinieks viens pats izdara visu,” norāda Latvijas arodslimību ārstu asociācijas prezidente Maija Eglīte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anti topa otrajā vietā ierindojas mediķi. Pagājušā gada laikā reģistrēti aptuveni divi simti pirmreizējie arodslimnieki.

Savukārt visvairāk jaunie arodslimnieki pagājušā gada laikā bijuši starp transportlīdzekļu vadītājiem – 218.

Rīgas Satiksme ir lielākais pasažieru pārvadātājs Latvijā un tas nodrošina darbu ap diviem tūkstošiem transportlīdzekļu vadītājiem. Aptuveni katrs piektais no profesijas arodslimniekiem ir Rīgas satiksmes darbinieks.

Vidēji gadā Latvijā reģistrēti apmēram tūkstotis pirmreizējo arodslimnieku.

Ja darbiniekam tiek konstatēta arodslimība, tad darba devējam jācenšas novērst apstākļus, kas slimību radīja, ja to nevar izdarīt, tad jāpiedāvā citi darba pienākumi. Bet, ja arī to nevar izdarīt, tad darba ņēmējam un darba devējam ir jāšķiras. Iespējams, tādēļ cilvēki nevēršas pie arodslimību ārstiem, jo baidās zaudēt darbu.

TOP komentāri

 • audziite
  +14 +14 0

  audziite

  Arī PII skolotāji strādā nelabvēlīgos darba apstākļos - uz tualeti reti kad vispār var tikt; uz darbu jāiet ar temperatūru un iesnām, jo pie ārsta nevar tikt un nedrīkst kavēt darbu, kaut skaitās maiņu darbs...; jāstrādā arī aukles darbs, jo aukles vispār nav grupiņā.... Uzskatu, ka tiek prasīts pārcilvēcisks darbs no viena cilvēka par niecīgu samaksu!
 • ke
  +13 +13 0

  ke

  "Ja darbiniekam tiek konstatēta arodslimība, tad darba devējam jācenšas novērst apstākļus, kas slimību radīja..." hā hā, tad jau neviens vairs nevarētu strādāt, piemēram, būvmateriālu lielveikalos. Manā darba vietā vien pusei darbinieku muguras beigtas un kājas sāp, bet sakož zobus un arodārstam saka, ka viss labi - ēst taču gribas un ģimene jāuztur!!!
 • mjau
  +9 +9 0

  mjau

  Tieši tā, ja tevi atlaiž arodslimības dēļ, tad esi nolemts nožēlojamai veģetācijai. Īpaši mūsu dienestā. Ižmiedz no cilvēka visu, ko tik vien var, un tad izmet miskastē. Un ko tālāk? Veselība sabeigta, reālas iespējas kaut kur dabūt darbu nav, jo gadu jau daudz un ir šaura specializācija. Cilvēks nav vērtība, cilvēks ir visvienkāršāk atjaunojamais resurss - šitais nolietojies? metam ārā, ņemam jaunu. Tas ir daudz vienkāršāk nekā sakārtot darba visi, padarīt to ergonomisku. Mums NMP smagumu pārnešanai ir instrukcija, kura pa tiešo ir nokopēta no celtnieku darba drošības noteikumiem... vispār absurds, ne jau ar cementa maisiem strādājam, bet ar cilvēkiem, ir sava specifika, bet nevienam par to galva nesāp, vismazāk jau mūsu vadībai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl