Katrs rauj ”deķi” uz savu pusi; Brīvostas nākotne joprojām nav skaidra

Pievienot komentāru
Katrs rauj ”deķi” uz savu pusi; Brīvostas nākotne joprojām nav skaidra
FOTO: LETA

Simti miljonu ir cena Rīgas brīvostas ogļu terminālu pārcelšanai no centra uz Krievu salu. Kāpēc valsts, pašvaldība un uzņēmēji nevar vienoties? Un – ko darīt, lai valsts nezaudētu Eiropas fondu naudu šajā, vienā no valstī visdārgākajiem projektiem? LNT raidījumā ”Dombura studija” terminālu pārcelšanas projektā iesaistīto personu vidū izvērtās asas diskusijas. Diemžēl, atrast vainīgos projekta kavēšanā atrast neizdevās.

Krievu salas potenciālie nomnieki  ir stividorkompānija “Riga Coal Terminal”, kas norāda, ka osta nav izpildījusi iepriekš parakstītajā līgumā uzliktās saistības izbūvēt un nodot ekspluatācijā ostas termināli ar atbilstošu infrastruktūru, lai varētu realizēt biznesa plānā ietvertās kravu operācijas.

”Riga Coal Terminal” valdes priekšsēdētājs Raivis Veckāgans  iepriekš paziņojis, ka vairāk nekā septiņus ar pusi gadus no pārvaldes neesot saņemts neviens darbu pieņemšanas un nodošanas akts par posmu darbu izpildi. Osta esot vienpusēji noteikusi izbūvējamos objektus un infrastruktūru. Tāpat uzņēmuma pārstāvji nav pielaisti pie jebkādiem būvniecības tehniskās uzraudzības pasākumiem, tiem bijusi liegta pieeja nomas objektam.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, reaģējot uz nomnieku izteiktajiem pārmetumiem norāda, ka Krievu salas potenciālie nomnieki – savu mērķu sasniegšanai izmanto agresīvas metodes, ņemot vērā, ka tie sapratuši, ka nebūs izdevīgi pārcelties uz jauno kravu pārkraušanas vietu.

Viņš skaidro, ka šie uzņēmēji “skraida, melo, stāsta pekstiņus”. Viņi domājot ar šo stilu pārliecināt valdību un pašvaldību mainīt viedokli.

Raidījumā ”Dombura studija” potenciālo nomnieku un ostas pārvaldes amatpersonu vidū izvērtās asas diskusijas. Abas iesaistītās puses vaino viena otru melos.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Rīgas Brīvostas valdes apstiprinātais Krievu salas projekta rīcības plāns, kura izpilde jānodrošina ostas pārvaldniekam, netiek pildīts noteiktajos termiņos, konstatējuši valsts ieceltie ostas valdes locekļi. Viņi lūdza sasaukt ārkārtas valdes sēdi un lemt par pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošanu.

Lai L. Loginovu gāztu, bija nepieciešams vismaz viena Rīgas pilsētas pārstāvja balss, taču neviens no ”Saskaņas centra” un ”Gods kalpot Rīgai” delēģētajiem valdes locekļiem to neatbalstīja.