Katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs ir uz alkohola atkarības robežas

3 komentāri

Ik dienu vismaz pussimts cilvēku Latvijā slimnīcās tiek nogādāti smagā alkohola reibumā. Medicīniskās aprūpes izmaksas, par intoksikāciju un izmeklējumiem var sasniegt pat 1000 eiro. Latvijas Ārstu biedrība uzskata, ka jāliek pamati tam, lai jauni alkoholiķi nerastos. Tā, piemēram Somijā, savulaik alkoholisms mazināts ar skolēnu ārpusklases aktivitātēm un pārdošanas ierobežojumiem jauniešiem. 

Šī nav ne nakts, ne nedēļas nogale, kad tas notiek visintensīvāk, taču laikā kamēr LNT ziņas uzturas Rīgas Austrumu Klīniskās slimnīcas uzņemšanas nodaļā tiek ievesti trīs smagā alkohola reibumā esošas personas. Vidēji dienā, to ne mazāk par 15.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Viena daļa zina to, ka ja būs bezsamaņa alkohola lietošanas rezultātā, viņus vedīs uz slimnīcu, kur viņus apmazgājam un izsniedzam, tīras drēbes. Jo tā drēbes ar kurām tiek atvesti , tās nav iespējams uzvilkt. Liela daļa to zina un ļaunprātīgi izmanto,” stāsta Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Tas ir arī viens no skaidrojumiem, kādēļ kāds vīrietis gada laikā šeit jau pabijis 85 reizes. Klīnikas vadītājs uzskata, ka cilvēkiem, kas šeit nokļuvuši dzērumā būtu jāsniedz pirmā palīdzība, nevis jāpilda atskurbtuves funkcijas.

Īpaši smagos gadījumos, kad cilvēkam ir nopietna alkohola intoksikācija, turklāt vēl ir aizdomas par galvas traumu, izmaksas var sasniegt 1000 eiro.

Tās ir procedūras, uz kurām rindas kārtībā pacienti var gaidīt mēnešiem.  Situācija ir absurda, taču to nedarīt ārsti arī nevar – jo katram valsts iedzīvotājam ir tiesības aprūpi saņemt.

No nonākšanas nelaimē reibuma stāvoklī, nav pasargāts neviens. Taču problēmas sagādā tā cilvēku daļa, kas alkoholu lieto ik dienas, vai ir uz atkarības robežas. Atbilstoši statistikai – tāds ir katrs desmitais valsts iedzīvotājs.

Latvijas Ārstu biedrība uzskata, ka jāliek pamati tam, lai jauni alkoholiķi nerastos. Jāsāk ar jauniešiem. Lai interese par alkoholu parādītos vēlāk, un iegādāties to būtu grūtāk.

Risinājums ir ilgtermiņa, taču atslogotu gan slimnīcu uzņemšanas nodaļas, gan veselības budžetu. Ārstu biedrība, ar savām aktivitātēm, esot apņēmusies strādāt pie sabiedrības un politikas veidotāju noskaņojuma mainīšanas.

TOP komentāri

 • ilvija
  0 0 0

  ilvija

  Slikti,ka mūsu valstī Anonīmo alkoholiķu kustība ir gandrīz vai pagrīdē!Lietuvā,Polijā u.c. valstīs tā nav un tur veiksmīgi strādā ar alkoholiķiem.Mums pat uz Minesotas programmu ir jāgaida rindā!Un valstiskā līmenī par to netiek runāts.Ja jaunietim savlaicīgi būtu pieejama programma vai vismaz AA sapulces,tad priblēmu būtu mazāk.
 • jan
  0 0 0

  jan

  no citāta : `Latvijas Ārstu biedrība uzskata, ka jāliek pamati tam, lai jauni alkoholiķi nerastos. Jāsāk ar jauniešiem. Lai interese par alkoholu parādītos vēlāk, un iegādāties to būtu grūtāk.``
  - patiesībā nav svarīgi, vai interese par alkoholu rodas agrāk jeb vēlāk. Vadoties pēc cilvēka organisma īpatnības viņš tik un tā kļūs par alkoholiķi.
  Problēma ir tikai viena - alkoholu var iegādāties jebkur, jebkurā vietā un jebkurš.
 • jan
  0 0 0

  jan

  skaties.lv - neuzbāzies ar savu video, kamēr pats nevēlēšos to skatīties.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl