“Katram cilvēkam ir sapnis dzīvē!” Bārbeles pamatskolā puišiem mācīs lidot un cept maizi

Pievienot komentāru
“Katram cilvēkam ir sapnis dzīvē!” Bārbeles pamatskolā puišiem mācīs lidot un cept maizi
Foto: ekrānuzņēmums no video / "900 sekundes"

Vairāk nekā piecus gadus Bārbeles skola stāvēja tukša un klusa – to aizslēdza audzēkņu nepietiekamā skaita dēļ. Taču pašlaik tur vērojams pavisam cits skats.

Skolā tiek likti jauni logi, grīdas un apkārtnē stādīti koki, lai jau septembrī tā atkal varētu vērt durvis skolēniem.

Turklāt tā nebūs parasta skola – tur mācīsies tikai zēni, mācību procesā piedalīsies arī viņu tēvi, un apgūta tiks ne tikai tradicionālā mācību programma, bet arī praktiskas iemaņas.

Planierkalns Bārbelē – tā jau nodēvēts uzkalns, no kura jau šā gada septembrī mācīsies lidināt planierus un deltaplānus. Bārbeles pamatskolā skolniekus lidot mācīs pilots, lidmašīnu būvētājs un Spilves lidlauka dvēsele Aivars Grahoļskis. Pašlaik Spilvē viņš būvē divus mācību planierus un attīstīta ieceri par angāru taisīšanu tepat, Bārbelē. Taču pilots skolā ieradies mācīt ne tikai aviācijas pamatus.

Aivars Grahoļskis,
aviācijas skolotājs

Katram cilvēkam ir sapnis dzīvē. Vienmēr atradīsies 99 cilvēki, kas darīs visu, lai to sapni iznīcinātu tevī. Viens būs tas, kas palīdzēs šo sapni piepildīt. Un es gribu būt tas viens, kas palīdzēs puikām to savu sapni piepildīt.

Vēl visu vasaru Bārbeles pamatskolā noritēs apjomīgi remontdarbi, lai jau vasarā skola varētu vērt durvis saviem pirmajiem skolniekiem.

Skolas veidotājs, priesteris Andrejs Mediņš, stāsta, ka šī skola būs paredzēta tikai zēniem, lai no tiem izaudzinātu vīriešus, turklāt aviācijas apmācības nav vienīgais pārsteigums, kas puišus sagaida.

Andrejs Mediņš
katoļu priesteris

Ir skolai milzīgs ziemas dārzs, kur puiši mācās jau no bērnības izaudzēt visu, tāpat maizes ceptuve, kur paši mals, bīdelēs, mīcīs mīklu, lai viņiem ir visas šīs te ļoti svarīgās funkcijas iekšā. Apzināties, ka es esmu visa pamatā un es esmu tas, kas radu.

Skolā būs iespējams apgūt tradicionālo pamatizglītības programmu, un zēni tiks mācīti arī amatniecībā. Taču veids, kā noritēs mācības, gan būs krietni radošāks. Ikdienā šeit dzīvos ne tikai skolnieki, bet arī šo bērnu tēvi.

“Tā būs tā skolas maksa – tēva laiks, ko tēvs pavada šeit kopā ar mums. Pats apgūst, darbojas kopā ar savu dēlu un pārējiem dēliem, kas šeit atradīsies,” turpina Mediņš.

Lai skolā radītu ģimenes sajūtu, arī skolotāji dzīvos turpat – jau tagad ir pieteikušās trīs pedagogu ģimenes, kuras iepriekš mācījušas citās iestādēs.

Un pašlaik tiek apgūtas Montesori metodes, lai mācības pielāgotu tieši Bārbeles pamatskolai.

Andrejs Mediņš
katoļu priesteris

No malas, kā jūs apskatījāties, ir jau ļoti skaisti, bet tad, kad sāks prasīt darbu pašiem tēviem. Un viņiem šķitīs – a nafig man te tagad mācīties spēlēt instrumentu? Un tagad viņiem iestāstīt, ka viņiem jāmācas, lai viņš būtu dzīvē bagāts vai gudrs – šodien tas nedarbojas. Bagātība ir tas, ko mēs nesam sevī, ko mēs varam dot no sevis… Āmen!