Katrā desmitajā ekspluatācijā nodotajā ēkā konstatēti būtiski trūkumi

Komentāri

Pusgada laikā, kopš izveidots Būvniecības valsts kontroles birojs, tas pārbaudījis 600 jau ekspluatācijā nodotas ēkas, un katrā desmitajā uzieti būtiski trūkumi. Savukārt no šodienas birojs veiks pārbaudes arī apjomīgākajās jaunbūvēs.

Kad aizpagājušā gada novembrī, sabrūkot lielveikalam Maxima Zolitūdē, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, uzreiz sākās diskusijas par būvniecības drošību. Tika pieņemts jauns Būvniecības likums un izveidots arī Būvniecības kontroles valsts birojs, kas jau pusgadu uzrauga drošību ekspluatācijā esošās publiskās ēkās.

Lielākie grēkotāji izrādījušās valsts un pašvaldību iestādes, jo privātīpašnieki savas ekspluatācijā esošās ēkas pārsvarā uzturot labākā kārtībā. Savukārt no šodienas birojs sāks kontrolēt arī situāciju būvlaukumos. Tas gan attieksies tikai uz publiskām ēkām, kurās uzturēsies vairāk nekā 100 cilvēku, nevis, piemēram, daudzdzīvokļu ēkām, kas joprojām paliks pašvaldību uzraudzībā.

Smagu pārkāpumu gadījumā, Būvniecības kontroles birojs varēs, piemēram, atteikties pieņemt celtni ekspluatācijā. Jāpiebilst, ka šobrīd birojā strādā 50 cilvēku, bet viņu skaits vēl pieaugs, jo no nākamā gada janvāra birojs sāks arī kontrolēt ne tikai ēkas, bet arī to cēlāju kompetenci.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl