Katoļi un luterāņi aicina Latvijā uzņemt bēgļus kristiešus

Pievienot komentāru
Katoļi un luterāņi aicina Latvijā uzņemt bēgļus kristiešus
FOTO: LETA

Bēgļu jautājumā sašķeltās sabiedrības saliedēšanu gatava uzņemties baznīca. Latvijas lielāko reliģisko konfesiju vadītāji aicina iedzīvotājus apliecināt vispārcilvēciskās vērtības un pieņemt 250 bēgļus no karadarbības skartajām valstīm. Taču izvēlei ir jābūt par labu vajātajiem kristiešiem.   

Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags nenosoda to sabiedrības daļu, kura, bīstoties no iespējamām Islāma valsts aktivitātēm, kategoriski neatbalsta bēgļu uzņemšanu. Taču Latvija ir daļa Eiropas, tāpēc mums vajadzētu solidarizēties ar Itāliju un citām valstīm un humānu apsvērumu dēļ uzņemt bēgļus. Viņaprāt, Latvijas amatpersonām bēgļu nometnēs vajadzētu izvēlēties tos cilvēkus, kuri tiek vajāti reliģiskās pārliecības dēļ.

Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs uzskata, ka bēgļu problēma ir jārisina plašākā mērogā. Vislabākais risinājums būtu patvēruma meklētāju izmitināšana valstīs, kas ģeogrāfiski ir tuvāk šo cilvēku dzimtenei. Un šim mērķim varētu novirzīt Eiropas Savienības finansējumu, kas paredzēts bēgļu izvietošanai bloka valstīs. Tāpat jārisina arī iemesli, kāpēc bēgļi atstāj savu zemi – vai tie ir militārie konflikti, nabadzība, vai klimata pārmaiņas. Stankevičs atbalsta vajāto kristiešu uzņemšanu Latvijā.

Latvijas lielāko reliģisko konfesiju vadītāji ir gatavi uzrunāt draudzes, lai lūgtu tās iesaistīties bēgļu uzņemšanā un integrācijā.