2 komentāri

Arvien biežāk bērniem sāp mugura, gandrīz visās vecuma grupās skolēniem ir liekā svara problēma. Nozares ministrs prāto par trešo sporta stundu, bet – tas nozīmē, ka būs jāpagarina mācību gads.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji, kamēr bērns vēl ir bērns, par viņa veselību, uzturu un fiziskām aktivitātēm vairāk vai mazāk rūpējas vecāki. Tāpēc vislielākās problēmas sākas pusaudžu vecumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau gadiem ilgi Pasaules Veselības organizācija pēta skolēnu veselību 11, 13 un 15 gadu vecumā. Kopumā Latvijas jaunieši atbilst vidējiem Eiropas rādītājiem. Tomēr dažas jaunā pētījuma ailes speciālistus nepatīkami pārsteidza.

Ar katru gadu sarūk to pusaudžu skaits, kuri ir fiziski aktīvi. Saskaņā ar pēdējiem datiem pietiekami, tas ir, vienu stundu dienā ar sportu nodarbojas tikai katrs piektais zēns (22%) un katra septītā meitene (15,3%).

Turklāt strauji pieaug muguras sāpju izplatība starp skolēniem. Vismaz reizi nedēļā tās izjūt katrs ceturtais zēns (24,9%) un katra sestā meitene (17,7%). Un gandrīz visos vecumos skolēniem pastāv liekā svara problēma.

Uz šādu datu pamata veselības un izglītības ministri vienojās pagarināt mācību gadu, lai ieviestu trešo sporta stundu nedēļā.

Ar laiku plānots arī ieviest veselības mācību. Bet tas gan nenotiks jau nākamgad, jo atšķirībā no papildu sporta stundas, veselības mācība prasa metodoloģisko priekšmeta izstrādi.

Video

TOP komentāri

 • Dace
  +1 +1 0

  Dace

  kā bastoja sporta stundas-tā bastos...kamēr skolēnus dzīs ārā skriet 6 apļus un par to liks atzīmi-nemainīsies nekas...tā mīlēt sportu nemāca
 • Ha
  0 0 0

  Ha

  Sēžot pie datora, vai ar telefonu rokās, īpašu fizisko formu iegūt nevar. Vel gadus 10-15 atpakaļ pagalmos tika spēlēts futbols, hokejs, vai vienkārši salkas.. Tagad pagalmi tukši, visi sēž ieurbušies ekrānos, tad ko gan gaidīt? :/

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl