Katastrofāli skolēnu fiziskās aktivitātes rādītāji! Plāno izmaiņas mācību procesā

2 komentāri
Katastrofāli skolēnu fiziskās aktivitātes rādītāji! Plāno izmaiņas mācību procesā
FOTO: LETA

Arvien biežāk bērniem sāp mugura, gandrīz visās vecuma grupās skolēniem ir liekā svara problēma. Nozares ministrs prāto par trešo sporta stundu, bet – tas nozīmē, ka būs jāpagarina mācību gads.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji, kamēr bērns vēl ir bērns, par viņa veselību, uzturu un fiziskām aktivitātēm vairāk vai mazāk rūpējas vecāki. Tāpēc vislielākās problēmas sākas pusaudžu vecumā.

Jau gadiem ilgi Pasaules Veselības organizācija pēta skolēnu veselību 11, 13 un 15 gadu vecumā. Kopumā Latvijas jaunieši atbilst vidējiem Eiropas rādītājiem. Tomēr dažas jaunā pētījuma ailes speciālistus nepatīkami pārsteidza.

Ar katru gadu sarūk to pusaudžu skaits, kuri ir fiziski aktīvi. Saskaņā ar pēdējiem datiem pietiekami, tas ir, vienu stundu dienā ar sportu nodarbojas tikai katrs piektais zēns (22%) un katra septītā meitene (15,3%).

Turklāt strauji pieaug muguras sāpju izplatība starp skolēniem. Vismaz reizi nedēļā tās izjūt katrs ceturtais zēns (24,9%) un katra sestā meitene (17,7%). Un gandrīz visos vecumos skolēniem pastāv liekā svara problēma.

Uz šādu datu pamata veselības un izglītības ministri vienojās pagarināt mācību gadu, lai ieviestu trešo sporta stundu nedēļā.

Ar laiku plānots arī ieviest veselības mācību. Bet tas gan nenotiks jau nākamgad, jo atšķirībā no papildu sporta stundas, veselības mācība prasa metodoloģisko priekšmeta izstrādi.

Video

2 komentāri