Katastrofāli skolēnu fiziskās aktivitātes rādītāji! Plāno izmaiņas mācību procesā

2 komentāri

Arvien biežāk bērniem sāp mugura, gandrīz visās vecuma grupās skolēniem ir liekā svara problēma. Nozares ministrs prāto par trešo sporta stundu, bet – tas nozīmē, ka būs jāpagarina mācību gads.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji, kamēr bērns vēl ir bērns, par viņa veselību, uzturu un fiziskām aktivitātēm vairāk vai mazāk rūpējas vecāki. Tāpēc vislielākās problēmas sākas pusaudžu vecumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau gadiem ilgi Pasaules Veselības organizācija pēta skolēnu veselību 11, 13 un 15 gadu vecumā. Kopumā Latvijas jaunieši atbilst vidējiem Eiropas rādītājiem. Tomēr dažas jaunā pētījuma ailes speciālistus nepatīkami pārsteidza.

Ar katru gadu sarūk to pusaudžu skaits, kuri ir fiziski aktīvi. Saskaņā ar pēdējiem datiem pietiekami, tas ir, vienu stundu dienā ar sportu nodarbojas tikai katrs piektais zēns (22%) un katra septītā meitene (15,3%).

Turklāt strauji pieaug muguras sāpju izplatība starp skolēniem. Vismaz reizi nedēļā tās izjūt katrs ceturtais zēns (24,9%) un katra sestā meitene (17,7%). Un gandrīz visos vecumos skolēniem pastāv liekā svara problēma.

Uz šādu datu pamata veselības un izglītības ministri vienojās pagarināt mācību gadu, lai ieviestu trešo sporta stundu nedēļā.

Ar laiku plānots arī ieviest veselības mācību. Bet tas gan nenotiks jau nākamgad, jo atšķirībā no papildu sporta stundas, veselības mācība prasa metodoloģisko priekšmeta izstrādi.

Video

TOP komentāri

 • Dace
  +1 +1 0

  Dace

  kā bastoja sporta stundas-tā bastos...kamēr skolēnus dzīs ārā skriet 6 apļus un par to liks atzīmi-nemainīsies nekas...tā mīlēt sportu nemāca
 • Ha
  0 0 0

  Ha

  Sēžot pie datora, vai ar telefonu rokās, īpašu fizisko formu iegūt nevar. Vel gadus 10-15 atpakaļ pagalmos tika spēlēts futbols, hokejs, vai vienkārši salkas.. Tagad pagalmi tukši, visi sēž ieurbušies ekrānos, tad ko gan gaidīt? :/

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl