Katalāņi: Lūdzu, neatstājiet mūs Krievijas rokās

4 komentāri
Katalāņi: Lūdzu, neatstājiet mūs Krievijas rokās

Katalonijas neatkarības referendums 1. oktobrī nesis daudzus satricinājumus. Starp tiem ir ne tikai pašu katalāņu sašķeltība, Eiropas distancēšanās no šīs krīzes, bet arī Krievijas iesaistīšanās.

Ap neatkarības idejas atbalstītājiem izveidota baumu migla, ka aiz viņiem stāv Kremlis. Parādījušās publikācijas, ka krievu hakeri esot palīdzējuši referenduma organizēšanā, atdalīties gribētājus sponsorējot Kremlis… Referendumu Krievija izmanīgi paspēja izmantot, lai attaisnotu Krimas aneksiju un referendumu tur atainotu kā civilizētu.

Katalāņi, liekot roku uz sirds, noliedz jebkādu saistību ar Krieviju – šī esot manipulācija, lai nostādītu pasauli pret Katalonijas neatkarības ideju.

Alberts Roho

Alberts Roho
Katalonijas Diplomātijas padomes vadītājs

Eiropas Savienības dalībvalstis ir par teritoriālo integritāti. Taču tā nav pretrunā tautas pašnoteikšanās principam. Teritoriālā integritāte attiecas uz to, ja ir konflikts starp jau pastāvošām valstīm. Mēs atbalstām Baltijas valsis jūsu politiskajos cīniņos ar Krieviju, tāpēc vēlos uzsvērt, ka tas nav pret teritoriālo integritāti, bet tas ir par pašnoteikšanos. Baltijas valstīm pirms gadsimta izdevās pašnoteikties un mēs tagad darām to pašu. Mums ir vajadzīgs Baltijas valstu un viņu valdību atbalsts, lai būtu skaidrs, ka mums nav pa ceļam ar Krieviju. Lūdzu, neatstājiet mūs Krievijas rokās.

Spānija tikmēr nemaina pozīciju – Katalonija nodarbojas ar valsts šķelšanu.

Kā ir – vai tā ir lepnas tautas atmoda vai separātisms? Atbildi meklējiet TV3 ziņu sagatavotajā filmā “Katalonija. Neatkarības ceļš”.

Vai atbalstāt katalāņu neatkarības centienus? Saistītais raksts

Rezultāti:
61%

Jā, katrai tautai ir tiesības pašnoteikties

34%

Nē, tā ir Spānijas šķelšana

5%

Nezinu, nav viedokļa

Filma “Katalonija. Neatkarības ceļš”:

TOP komentāri

 • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
  +6 +4 -2

  Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

  Reti vairs sastopamas tik vienpusīgas un tendenciozas filmas kā "Katalonija. Ceļš uz neatkarību" (Ilze Vēbere) - pilnīgi kā PSRS laikos, kad neviena "nepareiza" doma nedrīkstēja parādīties ekrānā. I. Vēbere nav intervējusi nevienu no vismaz 5,5 miljoniem, kuri negrib atdalīšanos no Spānijas - tikai separātistus. Jebkurā dokumentālo "filmu" festivālā I. Vēbere paliktu pēdējā vietā - kauns, ka Latvijā ir tik aprobežoti un tendenciozi žurnālisti...
 • Talis Biezais
  0 0 0

  Talis Biezais

  Jūs zināt ar cik lilu frekvenci glābējsilītē Latvijā tiek atstāts kāds "nevajadzīgs" cilvēks? Jūs zināt cik visi apkārt zog, cik daudzi piever uz to acis!? Cmon, kāda jums daļa gar Kataloniju, ja paši neko, piemēram, Balviem neesat devuši, lai viņi beidzot sajustis nevis kā Krievijas pierobeža, bet Latvijas tetitorija!?
 • Pauls Mucenieks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl