Kaspars Roga debitē dokumentālajā kino ar filmu par latviešu dimanta meklētāja piedzīvojumiem

Pievienot komentāru
Kaspars Roga debitē dokumentālajā kino ar filmu par latviešu dimanta meklētāja piedzīvojumiem
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Ar gandrīz pusotru stundu garu filmu par latviešu avantūrista, dimantu meklētāja piedzīvojumiem Āfrikā Latvijas dokumentālajā kino debitē mūziķis Kaspars Roga. Viņš vairāk pazīstams kā “Prāta Vētras” bundzinieks, bet filmā seko līdzi sava drauga – dēkaiņa – ikdienai, kas ir neparedzama un aizraujoša.

“Meklējot Mr. Kauliņu” ir stāsts par ”Prāta Vētras” bundzinieka un videoklipu režisora Kaspara Rogas draugu, latvieti Guntaru Kļaviņu, kurš ir finansists un dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru – dimantu meklēšanu.

“Trakiem noteikti pieder pasaule! Piedzīvojums bija tā vērts. Var uz savu dzīvi no malas paskatīties filmas formātā. Liekas, ka atgadījumi bijuši interesanti, arī no kino taisīšanas viedokļa ļoti laba pieredze,” saka Roga.

22 dienas viņš ar filmēšanas komandu pavadīja Āfrikā, un viņa paša dzīvība vienu brīdi pat karājās mata galā. “Ir tāds parazīts, ko var dabūt, padzeroties ūdeni no strauta vai arī izmazgājot saldūdenī drēbes, un parazīts ar sviedriem nonāk ādā. Tas ir asins parazīts, bija diezgan tuvu. Sevi ārstēju no malārijas, domādams, ka tā ir tā. Beigās bija izēstas iekšas, biju zaudējis svaru, bet ārsti atšifrēja pēc analīzēm, kas tas ir,” par notikušo stāsta režisors.

Mistera Kauliņa dzīve ir trauksmaina un neparedzama. Roga cerēja, ka draugs ieradīsies uz pirmizrādi no Āfrikas uz Latviju, taču avantūrista plāni pēkšņi mainījās: “Tas pilnībā atbilst viņa garam un personībai, viņš ir meties jaunos piedzīvojumos, par kuriem uzzināsim vēlāk.”

Filmā skatītājs nejūt operatora klātbūtni un var pilnībā nodoties piedzīvojuma garšai un drāmai. Līdz šim dimantu pasaule bijusi diezgan slēgta filmēšanas grupām, tomēr Rogas draudzība ar Kauliņu bija caurlaide uz līdz šim neredzētām lietām. Beigu beigās, šis stāsts nebūs par naudu, bet par draudzību un lietām, kas ir daudz vērtīgākas par to, ko varam nopirkt veikalā, sola režisors.