Komentāri

Saeima konceptuāli atbalstījusi Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma ratificēšanu. Lēmuma pieņemšanu pavadīja plašas debates, kurās atsevišķi opozīcijas deputāti asi kritizēja līgumu, akcentējot, ka tas nav Latvijas interesēs.

ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums (CETA) paredz teju pilnībā atcelt muitas nodokļus. Tāpēc tiek sagaidīts, ka līgums radīs jaunas iespējas tirdzniecībai un vairos investīcijas. Tā skaidro Ārlietu ministrija, vienlaikus uzsverot, ka brīvās tirdzniecības līgums nesamazinās standartus pārtikas nekaitīgumam, produktu drošībai, kā arī patērētāju aizsardzībai un veselībai.

Savukārt vairāki opozīcijas deputāti pauda bažas, ka atbalstu Saeima pauž sasteigti, jo nav veikta padziļināta analīze, kā līgums ietekmēs Latvijas ekonomiku. Visasāko kritiku izteica pāris deputāti no partijas “Saskaņa”.

Viņi izpelnījās nosodījumu par “absolūtu maldu” izplatīšanu, un līguma kritizētāju atsevišķi argumenti tika nosaukti par absurdiem.

Atis Lejiņš, Saeimas deputāts (“Vienotība”)

Cūku mēris ir Latvijā tāpēc, ka ir CETA. Nu, piedodiet! Nu, kur mēs esam nonākuši! Nu, lasīsim tekstu, būsim saprātīgi, uzticēsimies mūsu Eiropas lietu komisijai! Uzticēsimies mūsu pārstāvjiem Briselē, uzticēsimies mūsu ministriem! Nu, kas te notiek, “i dritvai nazīt”!

Brīvās tirdzniecības līgums konceptuāli tika atbalstīts ar pārliecinošu 71 deputāta atbalstu. Plānots, ka Saeima to ratificēs pēc divām nedēļām. Tādējādi Latvija kļūs par pirmo valsti, kas to izdarījusi.

Lasi vēl