“Kas tas par kukuli? Muļķības!” tā Krūmiņš komentē apsūdzības, tomēr nenoliedz, ka izmitinājis Truksni

Pievienot komentāru
“Kas tas par kukuli? Muļķības!” tā Krūmiņš komentē apsūdzības, tomēr nenoliedz, ka izmitinājis Truksni
FOTO: F64

“Tās ir pilnīgas muļķības!” tā ģenerālprokuratūras izvirzītās apsūdzības kukuļdošanā Jūrmalas mērām Gatim Truksnim un kādai Veselības inspekcijas (VI) amatpersonai sev un savai meitai Maijai Čerņavskai komentē uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

“TV3 ziņām” Krūmiņš apstiprināja, ka apsūdzēts par prettiesiska labuma sniegšanu Veselības inspekcijas ierēdnei, kurai solījis iekārtot dēlu Policijas koledžā. Savukārt meita apsūdzēta par prettiesiska labuma – dārga šampānieša – uzsaukšanu tai pašai ierēdnei, pēc tam, kad Veselības inspekcija ļāvusi nodot ekspluatācijai Krūmiņam piederoša nekustāmā īpašumu. Process ilgstoši kavējies, jo piecos dzīvokļos nebija ierīkotas projektā paredzētās tualetes invalīdiem.

Jūlijas Krūmiņš

Jūlijs Krūmiņš
Uzņēmējs

“Tās ir pilnīgas muļķības! Tur ir viena epizode, kad nodeva to objektu Jūrmalā, mani darbinieki uztaisīja galdiņu un uzaicināja tos sanitārus, lai iedzertu glāzi šampānieša. Tas ir viss kukulis. Tas (šampānieša dzeršana) notika tad, kad nodeva to objektu. Objektu nevarēja nodot, jo piecos dzīvokļos nebija invalīdiem paredzētie turētāji un tāpēc nevarēja pieņemt to māju. Lai tos turētājus uzliktu vajadzīgi vismaz trīs mēneši. Jājauc reģipša sienas nost, jāpasūta Vācijā tās iekārtas. Es lūdzu Veselības ministrijai (toreizējam veselības ministram Guntim Belēvičam), lai ļauj to māju nodot, bet tos turētājus pēc tam uzliktu. To māju pieņēma un tad mana meita to galdu uztaisīja, bet es pats tur nebiju. Tas ir viss kukulis, vairāk tur nekādu kukuļa nav. Šampānieša glāze.

Krūmiņš atzina, ka pēc nekustāmā īpašuma nodošanas ekspluatācijā, piedāvājis atbildīgajai VI amatpersonai palīdzību, ko viņa pēc nelielas tielēšanās arī piekritusi pieņemt.

Jūlijs Krūmiņš

Jūlijs Krūmiņš
Uzņēmējs

Es pats uzprasījos, un prasīju tai Veselības inspekcijas ierēdnei vai es nevaru, ko palīdzēt! Sākuma viņa teica, nē, no dieva puses neko nevajagot. Bet tad atcerējās, ka viņas dēls beidz vidusskolu un jautāja, vai es nezinot, kā iestāties “miliču skolā” (Policijas koledžā). Es pazinu vienu no vadības un mēs kopā ar dēlu aizbraucām uz to skolu. Bet tas taču nav kukulis. Es visu laiku palīdzu!

Krūminš “Tv3 Ziņām” arī komentēja epizodi par kukuļa piedāvāšanu Jūrmalas mēram Gatim Truksnim. Kā ziņots, par šo epizodi Ģenerālprokuratūra lūgusi KNAB veikt papildu izmeklēšanu, tāpēc vismaz pagaidām Truksnim apsūdzības nav izvirzītas.

Jūlijs Krūmiņš

Jūlijs Krūmiņš
Uzņēmējs

Ar Truksni tur ir pilnīgi citādāk: Truksnim bija jāuztaisa remonts. Viņš desmit gadus dzīvoja Bulduros kaut kādā mājā. Viņš palūdza man, vai viņš nevarētu kādus pāris mēnešu padzīvot pie manis. Es teicu labi, ej manā dzīvoklī, jo es pats pārvācos uz Siguldu. Es iedevu atslēgu, bet teicu, noslēdz īres līgumu. Toreiz mana meita bija stāvoklī, savukārt Truksnis vēlu nāca mājās. Rezultātā viņš nebija parakstījis līgumu. Kāpēc viņš nevarētu pie manis dzīvot? Viņš ir normāls mērs, kurš ne reizi nav man kādu kukuli prasījis, nav man aizturējis celtniecību! Es uzskatu, ka tas ir ļoti normāli palīdzēt. Kas tas ir par kukuli? Muļķības!

Krūminš arī pauda pārliecību , ka ģenerālprokuratūrai neizdosies pierādītizvirzītas apsūdzības, ne viņam, ne viņa meitai.

Ģenerālprokuratūra par korupciju nolēmusi sākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, viņa meitu Maiju Čerņavsku un kādu Veselības inspekcijas (VI) amatpersonu, lai gan pret Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS) pagaidām apsūdzību nolemts necelt un viņa kriminālprocess nodots atpakaļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) papildu izmeklēšanai.