Kas Rīgā savāc aiz ziemas jeb kā pavasarī notiek tīrīšanas darbi

5 komentāri

Par divām nedēļām ātrāk nekā parasti Rīgā sākti ielu tīrīšanu darbi. Tas palīdzēs ātrāk tikt galā ar smilšu vērtām, kas parasti sākas vēlāk, cer Rīgas domes ierēdņi.

Šobrīd satīrīti 10% no visām ielām un laikapstākļi ir ļoti labvēlīgi sakrājušos smilšu novākšanai – smiltis ir mitras, un tās viegli var notīrīt. Arī putekļi pašlaik vēl neveidojas.

Ielas tiek tīrītas manuāli – ar lāpstām, kā arī specializēto tehniku, piemēram, minitraktoriem. Jāatzīst, ka citās pasaules valstīs šī tehnika ir jau daudz attīstītāka.

“Tehnika ir laba, jauna, manevrīga, pēc gabarītiem neliela, tāpēc ar to viegli manevrēt. Strādājam, pavasaris ir klāt,” noteic traktorists Eduards Kolmakovs.

90% visu atkritumu tiek savākti mehāniski, pārējo pabeidz manuāli. Ceļu strādnieka darbs ir astoņas stundas, kad ar lāpstu jātīra pa ziemu uz ielām un tiltiem sakrājušās smiltis.

“Fiziski grūts darbs. Visu darba dienu jātīra smiltis, ko nevar savākt minitraktors,” atklāj ceļu strādnieks Viktors.

Pēdējais vārds šajā ielu sakopšanā pavasarī ir automašīnai, kam ir vakuuma sūknis. Ceļinieki to sauc vienkārši – par putekļu sūcēju.

Šogad ielu, tiltu un satiksmes pārvadu uzturēšanai Rīgā piešķirti 18 miljoni eiro. Parasti aptuveni puse budžeta tiek tērēta ziemas darbiem. Šobrīd smilšu novākšana un izvešana sākta ielās ar intensīvu satiksmi un sabiedriskā transporta kustību. Vienā brigādē strādā seši cilvēki. Kur satiksmes aktivitāte ir lielāka, tīrīšanas darbi notiek nakts un agrajās rīta stundās, kā arī pa dienu, kad auto plūsma vairs nav tik intensīva.

“Kopā 43 brigādes ir ielās, kas savāc šos netīrumus. Tiklīdz iestāsies siltāki laikapstākļi, +8 grādi diennakts temperatūra, varēsim sākt mitro tīrīšanu. Tā kā jācer, ka šogad no smilšu vētrām varēsim izvairīties,” norāda Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Ielu sakopšanas darbi turpināsies visu aprīli.

Lai ielu uzturēšanas dienesti pilnvērtīgi varētu attīrīt brauktuves no ziemas periodā sakrājušajām smiltīm un nogulsnēm, vairākās ielās Pārdaugavā nākamnedēļ tiks uzstādīti pagaidu apstāšanās un stāvēšanas aizliegumi. Autovadītāji aicināti tās ievērot. Satiksmes ierobežojumi būs īslaicīgi, un tie tiks atcelti, tiklīdz ielas tiks attīrītas no smiltīm.

5 komentāri