Kārtējo reizi ziņo par taksometru vadītāju alkatību, vedot no lidostas; ministrs sola pārmaiņas

2 komentāri
Kārtējo reizi ziņo par taksometru vadītāju alkatību, vedot no lidostas; ministrs sola pārmaiņas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Joprojām tiek ziņots par gadījumiem, kad taksometru vadītāji par braucienu no lidostas pasažieriem liek maksāt neadekvāti dārgu cenu. Kaut solītas, pārmaiņas taksometru nozarē līdz šim nav notikušas.

Jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzskata, ka risinājums varētu būt augstāku prasību noteikšana taksometru pakalpojumu sniedzējiem – arī tiem šoferiem, kas piepelnās ar “Taxify” vai “Yandex” lietotnēm.

Pasākumu producents Juris Millers sociālajā tīklā “Twitter” ievietojis attēlu ar taksometra čeku, ko viņam iedevis kāds slavens mūziķis, kurš bija atlidojis uz Latviju, lai sniegtu privātu koncertu. Mūziķis paudis pārsteigumu, ka par braucienu no lidostas no viņa paņemti 30 eiro. Turklāt čekā rakstīts, ka PVN ir 0%, lai gan patiesībā tas ir 21%. Millers uzskata, ka šis ir kārtējais apliecinājums, ka valsts tā arī nespēj sakārtot alkatīgo taksistu nozari.

Juris Millers
pasākumu producents

Salīdzinoši ļoti augsta cena. Attālums ir 12-15 kilometri. Nedaudz lielāka summa jāmaksā par braucienu uz Londonas lidostu no pilsētas centra. Bet tur citas algas, dzīves līmenis.

Satiksmes ministrs sola, ka taksometru pārvadātājiem tiks uzstādītas ļoti augstas prasības. “Tiek gatavoti likumi Autopārvadājumu likumā. Speciālu, daudz augstāku prasību noteikšana taksistiem stratēģiski svarīgās vietās. Lidostās, ostās, autoostās mēs prasīsim daudz nopietnāku attieksmi gan pret mašīnu, kas tiek izmantota, gan pret pašu šoferi,” uzsver Linkaits.

Solīts stingrāk kontrolēt, vai uzņēmums maksā nodokļus. Tiesa gan, daudzi taksisti darbojas savos mikrouzņēmumos, kurus var izveidot no jauna, tādēļ aktuāls jautājums – vai robi iecerētajā plānā nebūs pārāk lieli.

Arvien populārākas ir taksometru aplikācijas, un daudzi pasažieri uz lidostu dodas ar “Taxify” vai “Yandex”. Pie privāta auto stūres var sēdēt ikviens, kam ir tiesības, un taksometriem var nebūt oficiālās atpazīšanas zīmes: īpašais numurs vai plafoni.

“Cilvēki, kas tiek uzskatīti par sava veida viedokļu līderiem, vienalga, – mūzikā vai politikā, ekonomikā, viņi veido negatīvu tēlu par Latviju,” piebilst Millers.

Ministrs cer, ka taksometru nozare varētu tikt sakārtota maijā.