Kārtējais skandāls Latvijas futbolā! Sāk izmeklēšanu par aizdomīgu spēli

0 Komentāru

Latvijas Futbola federācija ir sākusi izmeklēšanu par aizdomīgu pārbaudes spēli starp divām pirmās līgas komandām.

23. martā futbola laukumā tikās divas pirmās līgas komandas no Rēzeknes un Preiļiem. Abas komandas pārstāv bērnu jaunatnes sporta skolas, mačā Preiļu futbolisti ar rezultātu 8:0 sagrāva Rēzeknes vienību, tomēr šī spēle piesaistījusi speciālistu uzmanību.

Vairākas epizodes radot aizdomas par spēles rezultāta iespējamu ietekmēšanu, tāpēc Latvijas Futbola federācija sākusi izmeklēšanu.

Jānis Mežeckis
LFF ģenerālsekretārs

Mēs šo spēli analizēsim, esam aizsūtījuši pieprasījumu caur UEFA, lai viņi izanalizē šo spēli – kādas ir bijušas likmju svārstības, un pēc tam pieņemsim mērus. Aizdomas ir pēc rezultāta un pēc spēles, bet galvenais ir svārstības totalizatoru tīklos – tas ir pats galvenais un, kad mums būs ziņas, jo uz doto brīdi vēl nav nekas apstiprināts, tad mēs dosim uzreiz ziņu, tiks pieņemti tālākie mēri.

Spēļu rezultātu sarunāšana Latvijas futbolā nav nekas neparasts. 2009. gadā Daugavpils “Dinaburg” vienība tika izslēgta no virslīgas, bet tās prezidents Gavrilovs un galvenais treneris Pertija uz mūžu diskvalificēti no Latvijas futbola. Vēlāk gan Pertijas diskvalifikācija tika atcelta.

Pirms vairākiem gadiem Valsts policijas izmeklētajā lietā par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos tika aizturēti aizturēti astoņi cilvēki, tostarp sportisti un treneri.

Bet pērn Latvijas Futbola federācija par spēļu rezultātu ietekmēšanu no sacensībām izslēdza un uz nenoteiktu laiku diskvalificēja pirmās līgas komandas no Babītes, Jēkabpils un Ogres.

0 Komentāru