“Karstākajā” darba laikā Budžeta komisijas vadītājs devies komandējumā

Komentāri

Saeimas Budžeta komisijai nākas strādāt ārkārtas režīmā. Netiek izslēgts, ka būs jāstrādā arī brīvdienā. Tikmēr komisijas vadītājs ir devies atvaļinājumā.

Ar likumu sagatavošanu galīgajam lasījumam Budžeta komisija nodarbojas jau kopš mēneša sākuma. Taču darbs nav raits. Līdz šim ir izskatīta tikai daļa no aptuveni 1300 priekšlikumiem likumos, kas tiek mainīti līdz ar jaunā budžeta sagatavošanu. Turklāt lemšana par visstrīdīgākajām normām ir tikusi atlikta. Deputāti tāpat vēl nemaz nav tikuši līdz paša budžeta projekta apspriešanai.

Tāpēc tagad sēdes nākas rīkotas pat divas sēdes dienā – no rīta un pēcpusdienā. Un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, deputāts Edgars Putra pieļauj, ka uz darbu būs jānāk arī sestdienā.

Edgars Putra, Saeimas deputāts (ZZS):

Skaidrs ir viens – mums jāpieņem radikāli soļi un ir jāiekļaujas grafikā. Ir arī tehniskais darbs, kas ir jāveic ar tabulu sagatavošanu. Un, iespējams, mums arī sestdienā jāstrādā.

To, ka komisijai šoreiz ir vairāk darba, nenoliedz arī komisijas vadītāja vietnieks Imants Parādnieks. “Varbūt mazliet sarežģītāk nekā pagājušogad, jo diezgan daudzi likumprojekti ir atlikti. Teiksim, nav vienkārši, protams. Viss prasa iedziļināšanos,” norāda Parādnieks.

Neapmierināti ar to, kā tiek organizēts komisijas darbs, ir opozīcijas deputāti, kuri sāka protestēt jau pagājušajā nedēļā.

Mārtiņš Bondars, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs:

Visa diena, latviski runājot, ir izčakarēta.

Opozīcijas pārstāves Ingunas Sudrabas vērtējumā, darbu bremzē ministrijas, kuras netiek galā ar pienākumiem.

Inguna Sudraba, No sirds Latvijai (NSL) Saeimas frakcijas vadītāja:

Ja būtu kvalitatīvi iesniegti dokumenti, izdiskutēti ar sociālajiem partneriem, izdomāti visi risinājumi un tā tālāk, tad jau šis skatīšanas darbs ritētu diezgan raiti. Bet ja Budžeta komisija līdz detaļām diskutē par daudzām normām, meklē risinājumus, uzklausa sociālos partnerus, rada redakcijas turpat uz vietas komisijas sēdē, tāpēc jau ievelkas ļoti darbs un tās stundas ir garas.

Mārtiņš Bondars, LRA Saeimas frakcijas vadītājs:

Tā, kā tiek strādāts, kaut kas ir gaužām ačgārni. Gaužām ačgārni tādēļ, ka pēc būtības šodien būtu jābūt Budžeta komisijas sēdei. Un izrādās, komisijas priekšsēdētājs ir kaut kur aizbraucis. Nu, kas vēl svarīgāks var būt šajā laikā Budžeta komisijas priekšsēdētājam, kā izskatīt Latvijas valsts budžetu Latvijas parlamentā?

Budžeta komisijas vadītājs Jānis Vucāns ir komandējumā Hamburgā. Viņš skaidro, ka braucienu atcelt nav bijis iespējams, jo viņam vienlaikus jāpilda Baltijas asamblejas prezidenta pienākumi. Turklāt, pēc Vucāna teiktā, vienas dienas prombūtnes dēļ darbs nav apstājies.

Jānis Vucāns, Saeimas Budžeta komisijas vadītājs (ZZS):

Saeimas personāls šodien apkopo visus tos priekšlikumus. Viņiem ir iedots tehniskais laiks, lai mēs varētu rīt un tālāk ceturtdien, un arī nākamajā nedēļā strādāt jau ar gataviem izstrādātiem priekšlikumiem.

Lai ar visu tiktu galā, komisijai vēl ir palikusi tikai nepilna nedēļa, jo budžetu apstiprināt Saeimas sēdē ir plānots nākamajā trešdienā.

Lasi vēl