Karostā rotaļu laukumā izklaisa iespaidīgu daudzumu dzīvsudraba

1 komentārs
Karostā rotaļu laukumā izklaisa iespaidīgu daudzumu dzīvsudraba
FOTO: LETA

Lai arī dzīvsudraba termometri jau kādu laiku vairs nav aptiekās nopērkami, noteikti, ka daudzi atceras reizes, kad dzīvsudraba lodītes, termometram saplīstot, nācies tās dzenāt pa istabas grīdu. Liepājā operatīvajiem dienestiem, kādā Karostas sētā nācās, tā teikt, meklēt adatu siena kaudzē. Bariņš bērnu iespaidīgu dzīvsudraba daudzumu spēlējoties izkaisīja rotaļu laukumā.

Dzīvsudrabu bērni uzgājuši kādā pamestā ēkā netālu no savām mājām. Nosaukt konkrētu atrastās vielas daudzumu pašlaik nav iespējams, jo tā savākta kopā ar augsni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aprēķiniem, tie varētu būt pat vairāki kilogrami vielas. Šobrīd dzīvsudrabs nodots Valsts vides dienestam utilizēšanai.

Grūti pateikt, kā dzīvsudrabs nonācis pamestajā ēkā. Vietējie smej, ka Karostas teritorijā varot uziet visdažādākās lietas.

Veselības inspekcijas pārstāvis gan mierina, ka dzīvsudrabs saskarsmē ar ādu neesot kaitīgs. Vēl jo vairāk, rudenīgā temperatūra ierobežo dzīvsudraba iztvaikošanu.

Normunds Kadiķis, Veselības inspekcijas pārstāvis

Tā kā dzīvsudrabs viegli iztvaiko, tad akūti, toksiski ir dzīvsudraba tvaiki. Tātad akūti toksisks ieelpojot. Dzīvsudrabs var uzkrāties arī dažādos orgānos un galvenokārt tas, protams, ir pēc ieelpošanas. Metāliskais dzīvsudrabs slikti uzsūcas kuņģī. Līdz ar to, orāli, lai saindētos ar dzīvsudrabu, vajag ļoti lielu koncentrāciju. Galvenais ir ieelpošanā. Ja dzīvsudrabs ir atrasts brīvā dabā, tad šiem tvaikiem nevajadzētu būt tik kaitīgai iedarbībai. Lielāka iespēja saindēties ir telpās, kuras netiek vēdinātas un šis dzīvsudrabs ir iztvaikojis.

Dzīvsudraba atrašanas gadījumā sazinieties ar glābšanas dienestu pa tālruni 112.

TOP komentāri

  • Inese
    0 0 0

    Inese

    Grūti pārlasīt? Kas ir izklaisa! "Gramatiķi" arī vajag ieslēgt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl