7 komentāri
Kārlis Ulmanis bijis gejs un šodien būtu piedalījies praidā, saka zibakcijas rīkotāji
Aculiecinieka foto

Eiropride 2015 sācies ar drosmīgi izaicinošu zibakciju, ko kāda sabiedrības daļa varētu nesaprast vēl vairāk nekā pašu geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu gājienu. Pie bijušā valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa pieminekļa ap plkst.10 no rīta parādījies kartona skapis rozā krāsā ar seksuālās minoritātes simbolizējošo varavīksnes karogu.

Ar Eiropride 2015 rīkotājiem nesaistīta grupa, kas vēlējās palikt anonīma, šādi zibakcijā parāda, ka Ulmanis ir beidzot atklājis publiski savu homoseksuālo orientāciju jeb kā to mēdz saukt, iznācis no skapja.

Pēc dažādām vēsturiskām baumām tiek uzskatīts, ka K.Ulmanis bijis gejs, bet slēpis to no sabiedrības. Zibakcijas rīkotāji portālam Skaties.lv saka, ja pirmās brīvvalsts prezidents dzīvotu mūsdienās, viņš noteikti neslēptu savu seksuālo orientāciju un, iespējams, pat piedalītos praidā. Zibakcijas rīkotāji pat izdomājuši, kāda varētu būt Ulmaņa runa, visiem paziņojot par savu homoseksuālo orientāciju.

“Gadu desmitiem skapis man kalpojis par drošu patvērumu, kurā glābties no paša koptās un lolotās Latvijas sabiedrības neiecietības,” teikts pretrunīgi vērtētā latviešu politiķa paziņojumā. “Tieši skapī esmu pavadījis skaistākās savas dzīves stundas, un tās man arvien paliks dārgā atmiņā. Tomēr ir pienācis laiks teikt skapim ardievas un iznākt no tā.”

Rozā skapis no kartona ar atvērtā durvīm aiz Ulmaņa pieminekļa tā arī palicis tur, zibakcijas rīkotāji nedomā to aizvākt.

“Tik daudzi mūsu tautas dēli un meitas ir spējuši iznākt no skapja un atklāti dzīvot saskaņā ar savu būtību,” piebilst Ulmanis. “Tomēr īpašu paldies vēlētos teikt savam pēctecim Ārlietu ministrijā. Tieši viņa lēmums iznākt no skapja mani pārliecināja, ka to spēju arī es.” Ar šādiem iztēlotiem tekstiem zibakcijas rīkotāji iedomājas bijušā valsts prezidenta runu.

Pēc šīs kreatīvās performances pie pieminekļa ar rozā skapja parādīšanos, tā veidotāji portālam Skaties.lv ironioski norāda, ka ”bijušais latvju tautas Vadonis savu lēmumu iznākt no skapja skaidro ar pieaugošo Latvijas sabiedrības iecietību. Ulmanis pateicas tiem drosmīgajiem latviešiem, kas iznākuši no skapja un ar savu piemēru mudinājuši arī Vadoni spert izšķirīgo soli. Viņš atgādina – arī kaimiņzemē Krievijā pieaugošā aizraušanās ar slēpšanos skapjos ir zīme, ka mums jādemonstrē sava uzticība pamatvērtībām. Tradicionāli Latvijā skapjos pieņemts glabāt drēbes”.

Nevienam publiski izziņotā flashmob rīkotāji arī pārfrāzējuši Kārļa Ulmaņa slaveno runu pirms Padomju varas okupācijas: ”Es iznācu no sava skapja, jūs iznāciet no saviem. Es patiesi ceru, ka latviešu tauta spēs pieņemt savu Vadoni arī ārpus skapja, un mudinu arī citus spert šo soli.”

Zibakcijas rīkotāji nav vēlējušies aizvainot neviena vēsturiskās jūtas, un aicina to uztvert ar humoru.

TOP komentāri

 • zvaigžņu vilks
  +9 +9 0

  zvaigžņu vilks

  nu bija gejs . nu un ? toties nebija paviegls prātā un neskraidīja apkārt to savu "zilumu" sludinādams
 • Pēteris
  +6 +6 0

  Pēteris

  Kas tas par sviestu?! Kā kaut ko tādu var tajā slimajā galvā vispār izdomāt?!
 • Žanis
  +5 +5 0

  Žanis

  Atslābstiet! Latvieši gan nekad nav izcēlušies ar humora izjūtu, bet šis joks man patīk :)) un par Ulmani patiešām dažādas runas klīst...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl