Kariņš: Valdības rīcības plāna izpildei nepieciešams miljards eiro, kura pagaidām nav

16 komentāri
Kariņš: Valdības rīcības plāna izpildei nepieciešams miljards eiro, kura pagaidām nav
OKSANA DŽADANA, F64

Valdības rīcības plāna izpildei nepieciešams viens miljards eiro, pirmdien valdības ārkārtas sēdē paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers informēja, ka viņš valdības rīcības plāna izstrādes procesā ir ticies ar ministriem un kopumā plāna izpildei nepieciešams viens miljards eiro, piebilstot, ka līdzekļu visām vajadzībām nav.

“Nemainot politiku, šī miljarda nav. Ja gribam īstenot visas prioritātes, to var panākt vai nu pārdalot finansējumu, vai arī paaugstinot nodokļus, ko neviens nevēlas. Mums būs jāvienojas kaut kur pa vidu,” atzina Kariņš.

Viņš aicināja vērtēt, ko šī valdība četros gados vēlas paveikt, ņemot vērā makroekonomikas tendences.

Pēc valdības sēdes Kariņš žurnālistiem uzsvēra, ka 2020. gada budžets sagādās daudz izaicinājumu, jo patlaban līdzekļu ministriju prioritātēm neesot.

“Ironiski, ka ekonomika aug, nodarbinātība palielinās, bezdarbs samazinās, bet liekas naudas valdībai nav. Neviens negribēs runāt par nodokļu palielinājumu, tāpēc būs jāskatās uz ministriju darbības efektivizēšanu un izdevumu pārskatīšanu,” pauda Kariņš.

Šodien valdības apstiprinātajā Latvijas Stabilitātes programmā 2019.-2022. gadam minēts, ka 2020. gada fiskālā telpa prognozēta negatīva 11,9 miljonu eiro apmērā. Pēc Kariņa teiktā, nāksies strādāt, lai fiskālā telpa būtu pozitīva, kā arī būs jāvērtē, kuras ministriju prioritātes būtu atbalstāmas. Starp ministriju prioritātēm premjers minēja administratīvi teritoriālo reformu, kā arī reformas izglītībā un veselības sistēmā.

“Es atsakos strādāt tā, ka katrs nāk ar savu vēlmju sarakstu, visi plēšas un rauj deķi uz savu pusi. Šādi valsts nevar attīstīties. Ministriem būs jālemj par kopīgām prioritātēm. Mūsu valdības grūtākais uzdevums būs tieši 2020.gada budžets. Ja mēs šim tiksim pāri, tad visiem būs skaidra aina, kā valsts attīstīsies,” atzina Ministru prezidents.

Sarunas par 2020. gada budžetu politiska semināru formā plānots sākt pēc Lieldienām. Semināru ciklā plānots apskatīt virkni jautājumu, tostarp nodokļu sistēmu, valsts līdzekļu izlietojumu u.c.

Valdības rīcības plāns ar sociālajiem partneriem tiks pārrunāts nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē rīt, 16. aprīlī, plkst. 9.00.

TOP komentāri

 • Patiesība
  +4 +4 0

  Patiesība

  Nekāda politika nav jāaiztiek. Kārtīgs saimnieks savā saimniecībā veic pārkārtošanos, vienmēr, kad kaut kas nav labi. Ir jāsamazina ierēdniecība, par daudz ir kontrolētāju, kas valstij nepienes neko, tāpat arī konsultanti tikai lielas naudas patērē. Tāpat juridiskie tiesu izpildītāji, kas likumīgi ieņem pat 500 procentus no darījuma.. mums valstī naudas pietiek, un beidziet to izšķiest pa labi un kreisi. Pat komunistu laikos partija dzīvoja no biedru naudām. Bet tagad finansē valsts....t.i. mēs ar nodokļiem......bezatbildības un valsts mantas izšķiešana. Un nekādas atbildības. Vajag pamācīties no kaimiņiem
  Ministri lido no krēsliem par pienākumu nepildīšanu.
 • Andris Zars
  +2 +2 0

  Andris Zars

  1. No kurienes tik precīzs cipars?
  2. "Plāns" par 1/10 daļu no budžeta?
  3. Ierēdņi, kuru ir ne mazums ministrijās, un saņem labu algu, tie arī lai taisa plānu darba laikā.
  4. DARĪT VAJAG, NEVIS PLĀNOT!
 • Artūrs Hāns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl