Kariņš un Zakatistovs: Pēc pielaides saņemšanas patiesības noskaidrošana Petravičas “aplokšņu algas” lietā ir zaudējusi aktualitāti

2 komentāri
Kariņš un Zakatistovs: Pēc pielaides saņemšanas patiesības noskaidrošana Petravičas “aplokšņu algas” lietā  ir zaudējusi aktualitāti
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Visi Krišjāņa Kariņa (JV) valdības ministri saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam. Kā pēdējā šo ziņu no Satversmes aizsardzības biroja sagaidīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Lai izlemtu, vai Petravičai var uzticēt valsts noslēpumu, SAB vajadzēja gandrīz piecus mēnešus. “KPV LV” partiju pārstāvošā labklājības ministre gan nav kliedējusi aizdomas, ka viņas iepriekšējā darba vietā SIA “Monēta” varētu būt maksātas aplokšņu algas.

Lai arī Valsts ieņēmumu dienests pārbaudi pabeidza, uzņēmuma vadītājs – ministres vīrs – joprojām neļauj publiskot informāciju par atklātajiem pārkāpumiem, to TV3 Ziņām apstiprināja VID. Premjers un “KPV LV” vadītājs uzskata, ka patiesības noskaidrošana šajā lietā zaudējusi aktuālitāti.

“Petravičas kundzes gadījumā vērtējums ir pozitīvs, viņai pielaide ir piešķirta. Ja tas ir beidzies pozitīvi, no man viedokļa raugoties, tas jautājums ir atrisināts, un ar prieku var konstatēt, ka visiem ministriem ir pielaide un visi ministri var simtprocentīgi turpināt uzsākto darbu,” pauž Kariņš.

“Tas, ko mēs redzējām Petravičas kundzes gadījumā, ir morālā panika par jautājumiem, kuri tagad ir izvērtēti un ir sniegta atbilde. Un es būtu pateicīgs, ja ar veselo saprātu mēs skatītos un saprastu, ka pielaide nozīmē pielaidi,” norāda “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Jāatgādina, ka iepriekš Kariņš mudināja Petraviču atklāt sabiedrībai informāciju, kas kliedētu vai apstiprinātu uzņēmuma darbinieku publiski pausto par aplokšņu algu izmaksu mazumtirdzniecības uzņēmumā, kur viņa pildīja finanšu direktores pienākumus. Tomēr, aizbildinoties ar to, ka viņai vairs nav formālas saistības ar vīra uzņēmumu, Petraviča to darīt atteicās.