Kariņš un potenciālā FKTK vadītāja Purgaile atbalsta komisijas pievienošanu Latvijas Bankai

1 komentārs
Kariņš un potenciālā FKTK vadītāja Purgaile atbalsta komisijas pievienošanu Latvijas Bankai
ZANE BITERE, LETA

Arvien vairāk viedokļu sāk izskanēt par tikko konkursā izraudzītās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amata pretendentes Santas Purgailes piemērotību šim darbam. Valdības vadītājs izteicies pozitīvi un nešaubās arī par pārējo kolēģu atbalstu valdībā.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš pirmdien pauda uzticību FKTK vadītāja amata atlases komisijai un neredz iemeslu, kāpēc lai valdība neatbalstītu Purgaili šajā amatā. Viņas iecelšana amatā noslēgtu vienu finanšu sektora “kapitālā remonta” posmu, sacīja Ministru prezidents.

Kariņš pirmdien tikās ar bankas “Citadele” līdzšinējo valdes locekli un pārrunāja viņas redzējumu par FKTK uzdevumiem. Abi arī pauda atbalstu idejai par FKTK pievienošanai Latvijas Bankai.

“Tur ir labums ar to, ka tur ir liels institucionāls spēks. Protams, FKTK savā uzdevumā paliktu autonoms. Es arī pozitīvi uz to raugos. Uzskatu, ka efektivitāti un kopēju un lielāku svaru lēmumiem mēs varētu panākt,” atzina Kariņš.

Purgaile vienā no FKTK padomes locekļu amatiem vēlētos redzēt pašreizējo pagaidu vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali. Arī otras vietas pretendents viņai ir padomā, taču to atklās pēc apstiprināšanas amatā.

Purgailes kandidatūra vispirms jāapstiprina Ministru kabinetam, bet gala lēmums jāpieņem Saeimai.

Santa Purgaile dažādos amatos strādājusi bankā “Citadele” un SEB bankā, un iespējams, ka šī saikne ar bankām būs temats, par ko Purgaile varētu saņemt kritiku, kad viņas kandidatūru vērtēs Saeimā.