Kariņš: Tiks darīts viss, lai sakārtotu finanšu sektoru

Pievienot komentāru
Kariņš: Tiks darīts viss, lai sakārtotu finanšu sektoru
IEVA KALDERAUSKA, LNT ZIŅAS

Latvija darīs visu iespējamo, lai sakārtotu finanšu sektoru, tiekoties ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju, preses konferencē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Bilingslijs pēc tikšanās norādīja, ka ASV ir gatava pilnībā atbalstīt Latvijas centienus veikt reformas finanšu sistēmā.

Iepriekš Bilingslijs Latviju apmeklēja pagājušā gada jūnijā un tikās ar valsts amatpersonām. Pērn pēc tikšanās ar Bilingsliju toreizējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) aģentūrai LETA sacīja, ka ASV amatpersona Latvijā ieradies pēkšņā vizītē, lai uzklausītu virzību jautājumā par “ABLV Bank” likvidāciju un to, kā norit finanšu sektora sakārtošana.

Pērnā gada jūnijā ASV vēstniecībā Latvijā aģentūru informēja, ka, Bilingslija ieskatā, Latvijai jāpaātrina juridisko un politikas reformu centieni, lai stiprinātu finanšu sektora starptautisko reputāciju. Pēc ASV vēstniecības sniegtās informācijas, Bilingslijs uzsvēris, ka Latvijas pozitīvai ilgtermiņa attīstībai nepieciešams spēcīgs un labi uzraudzīts finanšu sektors.

Savukārt šā gada aprīlī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) ASV tikās ar Bilingsliju un guva pārliecību, ka ASV Valsts kase atzinīgi vērtē valdības paveikto finanšu sektora sakārtošanā.

Reirs informēja Bilingsliju, ka valdība turpina darbu pie finanšu sektora sakārtošanas, lai stiprinātu tā spēju novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī sasniegtu pilnu atbilstību starptautiskajiem standartiem šajā jomā.

“Valdības īstenotās reformas mērķis ir stiprināt finanšu sektora regulatoru un tā spējas cīnīties pret finanšu noziegumiem, kā arī koordināciju ar partneriem efektīva rezultāta sasniegšanai. Latvijas finanšu nozari veidojošo institūciju kopīgais mērķis ir izveidot un garantēt stabilu un drošu finanšu sektoru un panākt, ka Latvijas nelegālo līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēma ir viena no visefektīvākajām Eiropā,” tikšanās laikā norādīja finanšu ministrs.

Viņš apliecināja, ka Latvijas valdība un finanšu sektors ir apņēmības pilni veikt nepieciešamās reformas Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas “Moneyval” rekomendāciju ieviešanai, nodrošinot Latvijas finanšu sektora stabilitāti un līdz ar to – veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.