Kariņš: Situācija ar Deglava tiltu ir Rīgas domes īstenotās politikas rezultāts

1 komentārs

“Ja neiegulda infrastruktūrā un tikai, kā saka, brīvbiļetēs un citos labumos, lai gūtu balsis, nu, te nu mēs visi esam,” tā intervijā par Deglava tilta iespējamo slēgšanu ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Manuprāt, šis ir politikas rezultāts. Politika ir izvēle, kā ieguldīt sabiedrības naudu. Rīgas pašvaldība ilgstoši ir ieguldījusi brīvbiļetēs, nu, varētu teikt – tādos labumos, bet kritiskā infrastruktūra gadiem ilgi faktiski atstāta. Un te nu mēs esam,” piebilda Kariņš.

Viņš arī atzīmēja, ka Rīgas dome var nepiekrist Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB), kas atzinis Deglava tiltu par nedrošu, taču, ņemot vērā “Maxima” traģēdiju, kad, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus, būtu jāklausa speciālistiem.

“Es domāju, tomēr tas galvenais ir iedzīvotāju drošība. Un mums ir valsts būvinspekcija, kas ir konstatējusi, ka šis tilts neesot drošs. Tomēr vajadzētu klausīt šo te būvinspekciju.”

Iepriekš vēstīts, ka BVKB, veicot būvdarbu kontroli, konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus. Tilta bojātie balsti tika konstatēti pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas. Šogad 8. aprīlī BVKB būvinspektors izdeva atzinumu par būvdarbu apturēšanu visā objektā.

Tāpat ziņots, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) šonedēļ izdevis rīkojumu, lai ceturtdien, 25. aprīlī, Deglava tilts tiktu slēgts satiksmei. Ja Rīgas domes atbildīgais departaments neslēgs tiltu, ceturtdienas rītā to izdarīs Valsts policija.

Viņš skaidroja, ka Valsts policijai, slēdzot satiksmi, transporta plūsma tiks novirzīta, mēģinot novērst haosu. Tomēr satiksmes regulēšana ir Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina un viņa padoto atbildība.

Ģirģens sagaida, ka Rīgas domes atbildīgās amatpersonas līdz attiecīgajam laikam izstrādās plānu satiksmes novirzīšanai prom no Augusta Deglava ielas pārvada.

1 komentārs