Kariņš rosinās valdību lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai

15 komentāri
Kariņš rosinās valdību lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Ministru prezidents sasaucis Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēdi, lai lemtu par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde notiks otrdien, 27.oktobrī, plkst.10.

Lasi vēl – Covid-19: pagājušajā diennaktī Latvijā apstiprināti četri nāves gadījumi

Informācija valdības dokumentu vietnē “eportfelis” liecina, ka kopsēdē tiks uzklausīti Veselības ministrijas ziņojumi par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, kā arī Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības stratēģiju.

Tāpat tiks uzklausīta informācija par valsts stratēģisko komunikāciju Covid-19 izplatības pārvaldībai un ziņojums par higiēnisko sejas masku un vienreizlietojamo cimdu iegādi.

Patlaban nav zināms, par kādiem ierobežojumiem valdība varētu lemt, tomēr, premjera birojā norādīja, ka kopsēdē tiks lemts par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp stingrākiem drošības pasākumiem un testēšanas kapacitātes būtisku palielināšanu.

“Šobrīd redzam, ka vīruss joprojām turpina plašu izplatību Latvijā, kas prasa tūlītēju rīcību tagad, lai, mācoties no citu valstu pieredzes, nebūtu par vēlu un vīruss negūtu uzvaru. Lai nepieļautu slimnīcu pārslodzi un līdz ar to krīzes iestāšanos veselības aprūpē, sargājot sabiedrības veselību, rosināšu valdībai lemt par stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības iegrožošanai,” uzsvēra Kariņš.

Premjers norādīja, ka kopsēdē plānots detalizēti izskatīt un diskutēt par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, lai padarītu to saprotamu ikvienam sabiedrības loceklim. Tāpat Ministru prezidents aicinās lemt par nepieciešamo rīcību testēšanas apjomu būtiskai palielināšanai.

Sēdē pieaicinātie eksperti informēs valdību par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, veselības aprūpes nozares kapacitāti, slimnīcu noslodzi, individuālo aizsardzības līdzekļu rezervēm, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības stratēģiju un valdības komunikāciju.

Tikmēr Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško pirmdien žurnālistiem norādīja, ka VM pagaidām neplāno rīt piedāvāt valdībā izskatīt stingrāku Covid-19 izplatības ierobežojumu ieviešanu.

Vaicāta, vai Valsts kancelejas starpinstitūciju darba grupā pirmdien runāts par potenciāli stingrāku ierobežojumu noteikšanu, VM valsts sekretāre minēja, ka uz brīdi pieslēdzās šai sēdei, taču līdz tam neesot bijušas diskusijas par kādiem VM iespējamajiem piedāvājumiem.

Viņa uzsvēra, ka VM pašreiz strādā pie slimnīcu kapacitātes celšanas, un tā pašlaik esot ministrijas prioritāte.

Mūrmane-Umbraško akcentēja, ka pēdējie ierobežojumi ir stājušies spēkā šodien, un VM no savas puses aicinātu vismaz nedēļu papildu ierobežojumus neieviest, vienlaikus uzsverot, ka VM ir izstrādāta stratēģija, risku tabula ar pasākumiem, ko plāno šonedēļ publicēt, kurā būtu redzami nākamie iespējamie soļi. Ar to plānots rīt vēlreiz iepazīstināt Ministru kabinetu.

VM esot gatava vēlāk iepazīstināt arī sabiedrību ar pasākumiem, kas vēl ministrijas ieskatā varētu tikt ieviesti slimības izplatīšanās mazināšanai.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī atklāti 79 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī mirušas četras personas ar apstiprinātu inficēšanos ar Covid-19. Divi mirušie ir vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem, savukārt pārējie – vecuma grupā no 80 līdz 95 gadiem.

Pagājušajā diennaktī veikti 2237 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 4757 personām, bet 1357 saslimušajiem ir apstiprināta izveseļošanās.

Detalizētāku informāciju par jaunajiem saslimšanas gadījumiem SPKC sola publicēt vēlāk.

15 komentāri