Kariņš: Piedāvātie papildu ierobežojumi ir stingrāki nekā pavasarī, un no pilnīgas karantīnas tos šķir tikai veikalu aizvēršana

34 komentāri
Kariņš: Piedāvātie papildu ierobežojumi ir stingrāki nekā pavasarī, un no pilnīgas karantīnas tos šķir tikai veikalu aizvēršana
ZUMAPRESS / SCANPIX

Piedāvātie papildu ierobežojumi ir stingrāki nekā pavasarī, un no pilnīgas karantīnas tos šķir tikai veikalu aizvēršana darba nedēļas laikā, savus priekšlikumus masu medijiem skaidrojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Atbildot uz jautājumu, kāpēc papildu ieviešamo ierobežojumu kontekstā netika piedāvāts virzīties uz pilnīgu karantīnu, Kariņš skaidroja, ka pirmdien koalīcija nav runājusi par ierobežojumiem un par to plānots runāt rīt valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

“Tas, ko es piedāvāju, jau ir stingrāk par režīmu, kas bija pavasarī. Vienīgā atšķirība ar pilnīgu slēgšanu būtu tā, ka nedēļas vidū veikali būs vaļā. Tagad piedāvājums ir pat stingrāks nekā pavasarī,” skaidroja premjers.

Kariņš arī akcentēja, ka Covid-19 Latvijā izplatās lineāri, nevis ģeometriski, un valdībai ir jāskatās uz dažādiem informācijas avotiem, kas palīdzētu rast pareizākos risinājumus krīzes uzvarēšanai.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atzina, ka ar noteikumu grozījumu redakciju vēl nav bijis iespējams iepazīties, taču no publiski paustā varot secināt, ka papildu ierobežojumi lielākoties balstīti jau pieņemtajiem ierobežojumiem, kas attiecināti uz infekcijas vairāk skartajiem reģioniem, kas nozīmē, ka tie ir ekspertu ieteikumos balstīti. “Atbalstām virzienu, ka politiski lēmumi top no ekspertu piedāvājuma,” pauda politiķe.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pauda, ka pagaidām ir grūti komentēt, vai “KPV LV” ministri Kariņa piedāvātos ierobežojumus atbalstīs, jo par tiem netika diskutēts. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir svarīgi, lai uzņēmumi, uz kuriem ierobežojumi attieksies, par tiem tiktu informēti laikus.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju premjers rosinās pagarināt līdz 11. janvārim, līdztekus ieviešot vēl vairākus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.