Kariņš: Pēc pusotras nedēļas epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem par Covid-19 noteikto ierobežojumu mazināšanu

9 komentāri
Kariņš: Pēc pusotras nedēļas epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem par Covid-19 noteikto ierobežojumu mazināšanu
ZANE BITERE, LETA

Pēc aptuveni pusotras nedēļas epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem, kas paredzētu Covid-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš stāstīja, ka, pēc epidemiologu sniegtās informācijas, aprīļa beigās Covid-19 epidēmijas uzliesmojums varētu pieaugt, kas attiecīgi strauji varētu mazināties. Tomēr neatkarīgi no šāda scenārija epidemiologi pēc pusotras nedēļas varētu nākt klajā ar priekšlikumiem par Covid-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu. “Tas nav man šķiet, jums šķiet, mums tomēr ir jābalstās uz faktiem. Tomēr, palaižot vaļā ierobežojumus, mēs nepalaižam iespēju šai slimībai no jauna uzliesmot,” sacīja premjers.

Kariņš arī akcentēja, ka Latvijā jau šobrīd ierobežojumi ir daudz maigāki nekā citur, kur slēgtas visas rūpnīcas, veikali, izņemot pārtikas.

“Ja salīdzinām situāciju citās Eiropas valstīs, tad Latvija ir visliberālākā valsts noteikto ierobežojumu ziņā. Mums vienkārši ir jāpalielina testēšanas apjoms, lai varētu kontrolēt Covid-19 izplatību un zinātu, kādi soļi ir jāsper tā ierobežošanai,” piebilda premjers.

Jau ziņots, ka valstī turpinās ārkārtējā situācija un ir spēkā līdzšinējie Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, valdība sākotnēji lēma ārkārtējo situāciju valstī izsludināt no 13. marta līdz 14. aprīlim. Tādā gadījumā no 15. aprīļa dzīve valstī būtu atgriezusies ierastajās sliedēs. Tomēr aprīļa sākumā Ministru kabinets ārkārtējo situāciju pagarināja līdz 12. maijam.

Otrdien Kariņš mediju pārstāvjiem stāstīja, ka Covid-19 ir viltīga slimība, par kuru zinātnieki joprojām zina ļoti maz, tāpēc vienīgais veids, kā slimību ierobežot, ir ievērot distanci un mazgāt rokas.

Valdības vadītājs aicināja iedzīvotājus nopietni uztvert valstī noteiktos ierobežojumus, vienlaikus piebilstot, ka patlaban netiek plānoti jauni slimību ierobežojoši pasākumi.

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī joprojām ir spēkā virkne ierobežojumu, tostarp personām publiskās vietās jāievēro savstarpējā divu metru distance, savukārt personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā. Personām, kurām apstiprināta Covid-19 diagnoze un kuru veselības stāvoklis pieļauj ārstēšanos mājās, jāatrodas stingrā izolācijā.

Ārkārtējās situācijas laikā ir spēkā aizliegums rīkot jebkādus publiskus un privātus pasākumus.

Tāpat noteiks, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros darbojas tikai pārtikas veikali, preses tirdzniecības vietas, aptiekas, vakcinācijas kabineti, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, ķīmiskās tīrītavas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.

Ja mēs sevi salīdzinām ar citām valstīm un ierobežojumiem, kuri ir ieviesti, tad Latvijā mazāk ierobežojumu ir ieviesti nekā citur. Citās valstīs ražotnes bija slēgtas, visas darbavietas slēgtas, veikali, izņemot pārtikas. Mēs nekad tik tālu neaizgājām. Mēs gājām un joprojām esam uz distancēšanos un cilvēku pulcēšanos ne vairāk kā divi.