Kariņš nevēlas, lai Parādnieks kļūtu par Sabiedrības integrācijas fonda padomes vadītāju

15 komentāri

Turpinās diskusijas par Imanta Parādnieka (NA) iespējamo nokļūšanu Sabiedrības Integrācijas fonda vadītāja amatā. Premjers Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien atzina, ka Parādnieku darbam fonda padomē virzījis vien savu interešu pārstāvniecībai un nevēlas, lai viņa padomnieks fondu vadītu. Parādnieks gan neslēpj ambīcijas ieņemt augsto amatu.

Pēdējās dienās daudzu neapmierinātību izsaukusi ziņa, ka premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks varētu kļūt par Sabiedrības integrācijas fonda padomes vadītāju.

Skaidrot situāciju premjeram lūgusi “Latvijas Pilsoniskā alianse”,  kurai nav skaidrs, pēc kādiem kritērijiem Parādnieks darbam padomē vispār nominēts. Tostarp ir bažas, vai vispār notikusi iespējamo kandidātu vērtēšana.

No Parādnieka iespējamās nokļūšanas integrācijas fonda vadībā Kariņš gan norobežojas: “Es virzīju parādnieka kungu, lai viņš būtu mans pārstāvis šajā padomē, balstoties uz likuma maiņām, ko Saeima pieņēma. Ko es neizdarīju un es aizvien nedaru: es nekad neesmu uzstādījis, un es neuzstādu, ka Parādnieka kungam būtu jāvada šī padome, es pat to nevēlos.”

Kariņš pat izteicās, ka no Parādnieka sagaidītu, ka viņš pasaka, ka uz šo amatu nepretendē. No Parādnieka teiktā gan noprotams, ka šādu soli viņš nespers.

“Man ir skaidrs redzējums par to, kas tur ir darāms, tas potenciāls ne tuvu netiek izmantots, vēl sliktāk, kad administratīvie resursi ir būtiski lielāki nekā līdzīgos fondos. Tas, kas ir absolūti skaidrs, ka padomes priekšsēdētāja ievēlēšana ir padomes kompetence un konstruktīva gultne šai diskusijai ir tikai tad, kad ir uzklausīts padomes locekļu redzējums par SIF turpmāko darbību kā tādu,” saka Parādnieks.

Atgādinām, ka Sabiedrības integrācijas fonds ir iestāde, kas īsteno valdības, Eiropas Savienības un ārvalstu finanšu programmas. Lielu daļu šo līdzekļu saņem nevalstiskās organizācijas. Vēl pagājušās nedēļas vidū Parādnieks aģentūrai LETA izteicās, ka pretendēs uz fonda padomes vadītāja vietu. Pirmdien gan viņš norādīja, ka savu kandidatūru pats nevirzīs.