Kariņš iesaistās Šuplinskas un pedagogu arodbiedrības konflikta risināšanā

3 komentāri

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iesaistījies izglītības ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) un pedagogu arodbiedrības konflikta risināšanā. Pirmos kompromisus izdevies panākt, taču arodbiedrība joprojām uzskata, ka ministrei no amata būtu jāatkāpjas.

Premjera Kariņa neklātienes tikšanās ar konfliktā iesaistītajiem notikusi nedēļu pēc tam, kad arodbiedrība nolēma prasīt izglītības ministres Šuplinskas demisiju. Valdības vadītāja iesaistīšanās palīdzējusi rast zināmu risinājumu, saka Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

“Kā redzam, premjera klātbūtnē kompromisi tomēr tika rasti, lai gan iepriekš mēs netikām sadzirdēti ne rakstveida atzinumu sniegšanā, ne Ministru kabineta sēdēs, ne arī parlamentā,” norāda Vanaga.

Ceturtdien izdevies saņemt atbalstu vienai no arodbiedrības prasībām. Ministre apsolījusi nepieļaut, ka jaunu prasību dēļ nākamgad skolotājiem draudētu algas samazinājums par 20%.

“Viņus uztrauc, vai no nākamā gada netiks samazināts finansējums pedagogu atalgojumam. To mēs varam apliecināt, ka pedagogu atalgojumam finansējums netiek samazināts,” teic Šuplinska.

Tomēr arodbiedrība joprojām uztur spēkā demisijas pieprasījumu. “Tā bija viena prasība no piecām, kuras izvirzām šajā demisijas pieprasījumā. Tāpēc gaidīsim, ka tiks risināta citu prasību apspriešana,” saka Vanaga.

Arodbiedrība prasa arī uzlabot jaunā, prasmēs balstītā mācību satura ieviešanu, palielināt algas bērnudārzu pedagogiem, atvēlēt vairāk naudas augstākajai izglītībai un mainīt ministres attieksmi saziņā ar nozari.

Tam uzmanību vērš arī premjers. “Ministrei ir jāturpina komunikācija ar nozari, lai panāktu savstarpēju izpratni par visai izglītības jomai nozīmīgiem jautājumiem,” teikts Kariņa rakstveida paziņojumā.

3 komentāri