Kariņš gāzes tirgum veltītā konferencē aicina ieklausīties aktīvistes Grētas Tūnbergas teiktajā

11 komentāri
Kariņš gāzes tirgum veltītā konferencē aicina ieklausīties aktīvistes Grētas Tūnbergas teiktajā
AFP/ZUMAPRESS/SCANPIX

Rīgā otrdien notikušajā starptautiskajā gāzes tirgum veltītajā konferencē “Eurogas” Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicināja zālē esošos enerģētikas kompāniju pārstāvjus un nozares ekspertus ieklausīties zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas teiktajā.

Atklājot Baltijas gāzes tirgus nākotnei veltīto konferenci, Kariņš stāstīja par nepieciešamajām pārmaiņām enerģētikas tirgū, proti, par Eiropas mērķi virzīties uz bezizmešu ekonomiku.

“Eiropā klimata un enerģētikas mērķi vienmēr gājuši roku rokā, lai mazinātu izmešus, veicinātu atjaunojamo enerģiju, energoefektivitāti un diversificētu enerģijas avotus. Tie ir priekšnoteikumi izmešu samazinājumam un klimatneitralitātes sasniegšanai,” uzsvēra Kariņš.

Premjerministrs norādīja, ka klimatam nedraudzīgākie enerģijas avoti ir ogles, seko nafta un mazāk kaitīgā gāze. “Dabasgāze nav gluži zaļa enerģija, bet tā ir enerģijas avots, kas piesārņo mazāk,” teica Kariņš, piebilstot, ka zaļās enerģijas veicināšanā aktīvāk jādomā par vēja enerģijas un saules enerģijas izmantošanu, kā arī biomasu.

Viņš pauda pārliecību, ka tuvākajos gados enerģētikas jomā nevarēs iztikt bez gāzes, tomēr šis enerģijas avots kļūs kā papildinājums citiem, zaļākiem enerģijas veidiem.

“Es nesaku, ka gāzes nākotne ir nolemta, tomēr tai ir jārēķinās ar pārmaiņām un jāpalīdz tās veicināt. Daudzas kompānijas pievēršas sašķidrinātajai dabasgāzei, kā arī zaļajai enerģijai, savukārt dabasgāze būs viens no papildu elementiem, kas ļaus virzīties uz mērķi par zemiem izmešiem. Ja es būtu gāzes biznesā, es meklētu iespējas diversificēt resursus, jo uzņēmumiem ir jārēķinās ar politisku spiedienu samazināt izmešus,” pauda Ministru prezidents.

Noslēdzot uzrunu, Kariņš aicināja ieklausīties “jaunas zviedru aktīvistes” teiktajā. “Viena lieta, kad pēc pārmaiņām prasa cilvēks ar tādu matu krāsu kā man, bet, kad pēc pārmaiņām prasa skolēni, tad tas ir jādara, jo pēc pāris gadiem mūs nomainīs paaudze, kas tagad pieprasa pārmaiņas,” uzsvēra premjers.

Jau vēstīts, ka Rīgā otrdien notiek “Eurogas” konference, kurā spriedīs par reģionālo gāzes tirgu, sašķidrinātās dabasgāzes potenciālu u.c. jautājumiem. Konferencē piedalās arī ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs.

11 komentāri