Kariņš cer, ka valdība tiks apstiprināta nākamnedēļ

3 komentāri
Kariņš cer, ka valdība tiks apstiprināta nākamnedēļ
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Lai arī darbs pie topošās valdības sadarbības dokumentiem ir nedaudz iekavējies, premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) cer, ka valdība tiks apstiprināta nākamnedēļ.

Kariņš trešdien pēc partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka rīt politiķi varētu noslēgt darbu pie sadarbības līguma, kur joprojām ir diskusijas par vienu no punktiem. Tāpat tiks turpināts darbs pie valdības deklarācijas, jo pašlaik ir vienošanās aptuveni par trešdaļu no tās. Savukārt par fiskālās disciplīnas līgumu politiķi jau ir vienojušies.

Iepriekš Kariņš bija plānojis vienoties par visiem šiem dokumentiem līdz ceturtdienas vakaram, taču tagad sanāksme ir iecerēta arī piektdien, 18. janvārī. Politiķis teica, ka labāk tagad veltīt vienu papildu dienu diskusijām, nekā pēc tam spriest par kādu no neatrisinātiem jautājumiem mēnesi.

Kariņa tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni notiks kā iecerēts, 21. janvāra pēcpusdienā. Politiķis joprojām uzskata, ka balsojums par valdības apstiprināšanu varētu notikt nākamnedēļ.

Runājot par norisēm partijā “KPV LV”, Kariņš norādīja, ka nekomentēs tās iekšējo darbību. Viņš vērtējot rezultātu, bet “KPV LV” ministru amata kandidāti mērķtiecīgi strādājot ar pārējiem kolēģiem. Savukārt Kariņš turpinot strādāt ar domu, ka visi partneri grib sasniegt mērķi un izveidot kopīgu valdību.

Valdībā plāno strādāt piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kā arī “Attīstībai/Par!”.

3 komentāri