Kariņš: Budžeta veidošanā jādomā par labumu visai valstij, nevis konkrētai partijai

2 komentāri

Vienošanās par nākamā gada budžeta prioritātēm joprojām nav. Arī pirmdien pēc vairāk nekā trīs stundu sarunām piecas valdību veidojošās partijas nespēja pietuvoties kompromisam. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns, kas pagājušā piektdienā valdības lēmumam norāva “stopkrānu”, nu vēlējās ar premjeru arī sarunu zem četrām acīm.

6. septembrī valdība tā arī nesāka lemt par to, kā sadalīt 178 miljonus eiro, kas pieejami ministriju jaunajām prioritātēm. Sarunas uz nedēļu atlikt lūdza JKP.

Pirmdien partijas sanāca kopā, lai vienotos, taču noprotams, ka būtiska progresa joprojām nav.

“Mēs arī šonedēļ darbu turpināsim, tas ir panākams ar nosacījumu, ka katrs saprot, ka es nepanākšu visu savu, jādomā, kā valstij labāk, ne tikai man un manai politiskai partijai,” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Tikšanās laikā pat tika izsludināts pārtraukums, jo sarunu zem četrām acīm ar valdības vadītāju vēlējās Bordāns. “Tikai viena iemesla dēļ, ne tāpēc, lai mēģinātu izsist labumu uz citu rēķina, bet, lai mēģinātu, šķita vienā brīdī, ka, visiem runājot kopā, mēs netikām saklausīti detaļās, kas nav nekas ļauns, manuprāt, es nepaguvu pateikt, jo premjera biroja vadītājs brutāli iespērās iekšā un pateica – labi, ir jābeidz.”

Liepājas cietuma būvniecību citi koalīcijas partneri min kā “sarunu klupšanas” akmeni un vienu no līdzšinējām “konservatīvo” būtiskām prioritātēm, kuru politiskais spēks palika malā, kad atklājās, ka iepirkumā uzvarējušais būvnieks ierauts jaunākajā būvnieku karteļa skandālā. JKP prioritātei tagad jāmeklē alternatīvas. Kādas tās būs, skaidra atbilde pagaidām netiek sniegta.

Kompromiss un arī spēja sarunāties ir vārdi, kas izskan no visiem koalīcijas partneriem.

Ja vien vienoties neizdosies ātrāk, valdībai atkal skatīt nākamā gada budžeta prioritātes vajadzētu piektdien.