Kariņš: Atvieglojumu ieviešana pret Covid-19 vakcinētajiem ir pilnīgi loģiska

34 komentāri

Valdības mērķis ir rudens un tas, lai bērni beidzot varētu atsākt skolas gaitas klātienē. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš akcentēja, ka vienīgais nosacījums tam ir vakcinācija. Šobrīd vien nepilni 40% cilvēku ir saņēmuši pirmo Covid-19 poti, kas ir ļoti zems rādītājs. Šobrīd mērķis ir vismaz 75% pilnībā vakcinētu cilvēku, TV3 raidījumam ”900 sekundes” intervijā atklāja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

No piektdienas, 18. jūnija, trīs tirdzniecības centros būs iespējams saņemt Covid-19 vakcīnu. Tas ir veids, kā padarīt vakcinēšanos iedzīvotājiem pieejamāku un ērtāku, pauda Kariņš. Viņš skaidroja, ka būtiski ir nodrošināt, ka vakcīnu pret Covid-19 var saņemt cilvēkiem ērtā vietā: ”Cilvēks iet nopirkt kreklu un pie viena var arī saņemt vakcīnu. Mums ir svarīgi to lietu padarīt pēc iespējas vienkāršāku un tuvāku cilvēkiem.”

Tiesībsargs Juris Jansons šonedēļ intervijā raidījumam ”900 sekundes” atzina, ka, viņaprāt, nedrīkst cilvēkus dalīt vakcinētajos un nevakcinētajos. Tāpat arī vairāki sporta klubi un sabiedriskās ēdināšanas vietas ir uzsvērušas, ka iekštelpās klientus uzņems tikai tad, kad tos drīkstēs apmeklēt ikviens.

Premjers akcentē, ka katram cilvēkam ir tiesības justies droši un nesaslimt, tāpēc būtiska ir vakcinēšanās. Vakcinētie cilvēki pasargā ne tikai sevi, bet arī apkārtējos. Savukārt nevakcinētie apdraud arī apkārtējos – savus draugus un tuviniekus. Premjers uzskata, ka šādā variantā pavisam saprotama ir atvieglojumu ieviešana vakcinētiem cilvēkiem: ”Tas ir pilnīgi loģiski, visā pasaulē tas tā notiek, ka vakcinētiem cilvēkiem ir atvieglojumi, kā citiem nav. Vienīgā alternatīva ir tāda, ka viss tiek turēts slēgts, jo mēs nevaram atvērt ekonomiku nevakcinētiem cilvēkiem.”

Vakar, 16. jūnijā, notikušajā valdības sēdē izskanēja jautājums par obligātu atsevišķu profesiju vakcinēšanu. Ņemot vērā faktu, ka ir profesijas, kurās cilvēku savstarpējā kontaktēšanās ir neizbēgama, premjers uzskata, ka obligāta vakcinēšanās mediķiem, sociālās aprūpes darbiniekiem un citiem profesiju pārstāvjiem būtu nopietni apsverama un, visticamāk, arī tiks ieviesta: ”Mēs šobrīd darām visu, lai šo profesiju cilvēki brīvprātīgi pieteiktos uz vakcinēšanos. Es aktualizēju jautājumu, vai nevajadzētu apsvērt to kā obligātu atsevišķās profesijās. Tas būtu variants gadījumā, ja nekas cits nedarbojas. Šobrīd skatoties, es domāju, ka mēs pie tā [obligātā vakcinācija] arī nonāksim, un mēs nebūtu vienīgā valsts, kas pie tā ir nonākusi.”

34 komentāri