Karavīri pilnveido šaušanas prasmes no tankiem militārajās mācībās “Saber Strike”

Komentāri
Karavīri pilnveido šaušanas prasmes no tankiem militārajās mācībās “Saber Strike”
Foto: Jānis Eglītis

Ādažu poligonā šodien norisinās starptautiskā militārās mācības “Saber Strike 2017” viesu diena.

Šodien ir iespēja novērot taktisko vingrinājumu, kurā būs integrētas plaša spektra kaujas atbalsta spējas, tajā skaitā kaujas šaušana no Polijas un ASV tankiem, netiešais uguns atbalsts ar mīnmetējiem un artilērijas sistēmām, tai skaitā ar ASV augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmām “Himars”, ar kurām kaujas šaušana Latvijā notiks pirmo reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Itālijas Motorizētās rotas taktisko operāciju atbalstīs kaujas inženieri no ASV un Latvijas bruņotajiem spēkiem, bet gaisa atbalstu nodrošinās ASV Gaisa spēki.

Latvijā starptautisko militāro mācību “Saber Strike 2017″aktīvā fāze notiek Ādažu poligonā no 3. līdz 15. jūnijam.

No šodienas līdz 14. jūnijam militāro mācību norise plānota arī ārpus poligona – Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, kur bataljona līmeņa vienības, pārvietojoties ar bruņutehniku, veiks mācību uzdevumus ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās.

Šogad apvienoto sauszemes un gaisa spēku mācību vadošā valsts ir Latvija. Mācībās Latvijā piedalās vairāk nekā 2000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Slovākijas, kā arī ASV.

Mācības apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, ASV Armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžess, ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita, kā arī citas amatpersonas.

Foto: “Saber Strike” mācības

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl