Komentāri
Kara plosītās Ukrainas studenti pateicīgi par iespēju studēt Rīgā
FOTO: SCANPIX

Latvijā ieradušies vairāki studēt griboši Ukrainas studenti. No Latvijas valsts budžeta ukraiņu izglītošanai atvēlēti 40 tūkstoši eiro. Jaunieši, kuri studē starptautiskās attiecības un ekonomiku ir ļoti pateicīgi par iespēju studēt Rīgā, paplašināt redzes loku un pēc pašu teiktā – ieelpot Eiropas gaisu.

”Mans pirmais iespaids te ierodoties – Latvija ir tik maza valsts! Cilvēki gan ir ļoti draudzīgi un univestitāte ir brīnišķīga,” stāsta studente.

Studentu domas aizvien kavējas pie dzimtenes, kuru plosa karš.

”Mana pilsēta atrodas netālu no notikumu epicentra, netālu no Doņecka. Vietējā valdība strādā labi. Katru nedēļu tiek noķerts pa kādam provokatoram, separātistam. Viņiem neļauj darīt to, kas notika Doņeckā un Luhanska,” stāsta, kāds cits students.

Ukrainas studenti uzsver, ka starptautiskās sarunas neko tā arī nav devušas un Krievija turpina savu slēpto agresiju pret kaimiņvalsti.

”Es dzīvoju Odesā. Tā ir pilsēta, kuru Putins sauc par ”problēmu pilsētu”. Odesas iedzīvotāji, gandrīz visi ir noskaņoti par labu Ukrainai,” stāsta studente, kura Latvijā ieradusies no Odesas.

Pērn internetu pāršalca video, kuru Ukrainas mākslinieki adresēja Krievijai, dziesmas vārdi bija skarbi – ”Mēs nekad vairs nebūsim brāļi”. To atzīst arī studenti, kas atbraukuši uz Rīgu.

Jauniešu mērķis ir iegūt labu izglītību un atgriezties Ukrainā, lai ar pamatīgu pieredzes bagāžu palīdzētu savai valstij atkopties no kara. Ukraiņi atzīst, ka vislielākā problēma viņu valstī ir korupcijas sērga. Tā saknes iedzinusi neticami dziļi, sevišķi valsts struktūrās, kur viss tiek izzagts. Tāpēc arī Ukrainas armija ir slikti ekipēta un spiesta ciest zaudējumus.

Jaunieši uzskata, ka Krievijai, visticamāk, izdosies atņemt vēl vairākas Ukrainai piederošas teritorijas un karš turpināsies ilgus gadus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl