“Kāpēc Rīga atpaliek no Viļņas par 10 gadiem?” Rīgā notiks diskusija ar tās mēra kandidātiem

7 komentāri
“Kāpēc Rīga atpaliek no Viļņas par 10 gadiem?” Rīgā notiks diskusija ar tās mēra kandidātiem
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA) sadarbībā ar Biznesa pakalpojumu nozares asociāciju (“ABSL Latvia”) 5. augustā rīkos diskusiju Rīgas mēra kandidātiem “Kāpēc Rīga atpaliek no Viļņas par 10 gadiem?”, informēja “ABSL Latvia”.

Pasākums notiks 5. augustā no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00 “Z-Towers” biroja ēkā. Sekot līdzi diskusijai būs iespējams tiešraidē rīkotāju “Facebook” kontos.

Diskusijas mērķis ir aktualizēt jautājumu par to, kādēļ Rīga kā iedzīvotāju skaita ziņā lielākā galvaspilsēta Baltijā pēc ekonomiskās aktivitātēs rādītājiem krietni atpaliek no Tallinas un Viļņas. Tāpat tiks iezīmētas konkrētas nepilnības biznesa vidē un ierosinājumi jaunajai Rīgas vadībai.

Diskusijas autori tās nosaukumu skaidro ar to, ka pēc “Eurostat” datiem 2019. gadā iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju Latvijā ir vienlīdzīgs ar Rumānijas līmeni, kamēr Lietuva un Igaunija uzrāda būtiski augstāku rezultātu. IKP uz iedzīvotāju pēc pirktspējas paritātes 2019. gadā Igaunijā bija 84% Eiropas Savienības (ES) vidējā rādītāja, Lietuvā – 82%, bet Latvijā – 69%. Tas norāda uz to, ka Latvijai ir nepieciešami vismaz 10 gadi, lai sasniegtu kaimiņvalstis.

Diskusijā aicināti piedalīties to partiju mēra kandidāti, kas saskaņā ar 2020. gada maija socioloģijas datiem pārliecinoši pārvarētu piecu procentu barjeru iekļūšanai Rīgas domē: “Saskaņa”, “AP!/PRO”, “Jaunā Vienotība”, “Gods kalpot Rīgai!”, “Nacionālā apvienība”, “Jaunā konservatīvā partija”.

Pasākumā iecerēts pārrunāt arī investīciju piesaisti Rīgai pakalpojumu eksporta un nekustamā īpašuma jomā, bezdarbnieku pārkvalificēšanu darbam eksporta pakalpojumu nozarē, biroju kā pakalpojumu eksporta infrastruktūras attīstību Rīgā. Tāpat iecerēts runāt par mājokļu, tostarp īres mājokļu, attīstību Rīgā.

“ABSL Latvia” ir starptautisko biznesa pakalpojumu centru asociācija Baltijā, kuru 2019. gada aprīlī dibināja vadošie biznesa pakalpojumu centri Latvijā. Asociācijā šobrīd ir 16 aktīvi biedri un sadarbības partneri.

NĪAA apvieno nozīmīgākos nozares dalībniekus, lai panāktu ilgtspējīgu nekustamo īpašumu nozares izaugsmi, vienoti to pārstāvētu valsts un pašvaldību līmenī, kā arī aktualizētu nekustamo īpašumu attīstītāju lomu Latvijas ekonomikā.