Kandidējot darbam LTV valdē, Juhņēviča vēlas stiprināt nacionālo kultūrtelpu un veicināt sabiedrības saliedētības sajūtu

0 Komentāru
Kandidējot darbam LTV valdē, Juhņēviča vēlas stiprināt nacionālo kultūrtelpu un veicināt sabiedrības saliedētības sajūtu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Eva Juhņēviča savu kandidatūru darbam Latvijas Televīzijas valdē izvirzījusi ar motivāciju stiprināt nacionālo kultūrtelpu un veicināt sabiedrības saliedētības sajūtu.

Juhņēviča skaidroja, ka liela nozīme savas kandidatūras izvirzīšanā bijusi aizvadītajiem XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI deju svētkiem, kuros viņa pildīja izpilddirektores amata pienākumus, tostarp sadarbojās ar Latvijas Televīziju, lai šo notikumu atspoguļotu visplašākajai sabiedrības daļai.

Savas ieceres potenciālajam darbam Latvijas Televīzijas valdē vai tās vadībā Juhņēviča vēl nebija gatava atklāt, skaidrojot, ka pirmdien visi seši kandidāti tiksies ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) un LTV darbiniekiem, prezentējot savu vīziju par sabiedriskā medija turpmāko darbu.

Tāpat Juhņēviča norādīja, ka jautājums par potenciālo Latvijas Televīzijas valdes amata apvienošanu ar dziesmu un deju svētku izpilddirektora amatu nav aktuāls, jo viņas darba līgums ar Latvijas Nacionālo kultūras centru noslēdzās pagājušā gada novembrī. Viņa pauda viedokli, ka abi šie amati ir ļoti nozīmīgi un ar augstu atbildības līmeni, tādēļ hipotētiski to apvienošana nebūtu iespējama.

Pašlaik Juhņēviča ir reklāmas aģentūras “McCann Rīga” direktore.

Kā ziņots, Konkursā uz Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos trešajai kārtai izvirzīti seši pretendenti, aģentūru LETA informēja NEPLP.

Uz amatiem kandidē Juhņēviča, Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķis Einārs Giels, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa “MIX Media Group” mārketinga un reklāmas direktors Andris Māliņš, SIA “GMI” projektu īpašnieks Gints Miķelsons, biznesa augstskolas “Turība” Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu katedras viesdocents Jānis Rušenieks un Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga.

Tostarp nākamajā kārtā uz abiem amatiem kandidē trīs no sešiem pretendentiem – Juhņēviča, Māliņš un Rušenieks, savukārt Giels un Miķelsons kandidē uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet Valdmane-Rozenberga kandidē uz valdes locekles amatu.

Padomē arī pavēstīja, ka konkursa otrās kārtas norises gaitā divi no 11 pretendentiem nolēma neturpināt dalību konkursā.

Otrajā kārtā notika individuālas, padziļinātas intervijas ar katru no pretendentiem. Konkursa komisija izvērtēja pretendentu atbilstību amatiem saskaņā ar iepriekš noteiktu kritēriju un jautājumu kopu. Pretendentiem bija jāprezentē redzējums par Latvijas Televīzijas attīstību, zināšanas par mediju vidi Latvijā, sabiedrisko mediju darbības principiem, aktuālo normatīvo regulējumu, valsts kapitālsabiedrības pārvaldību un vadības procesiem. Tāpat konkursa komisija testēja un izvērtēja tādas prasmes un kompetences kā vadības, lēmumu pieņemšanas, komunikācijas, argumentācijas un sadarbības prasmes, līderību, spēju nodrošināt politisko neitralitāti, redakcionālo neatkarību.

Lēmums par kandidātu apstiprināšanu uz vakantajiem Latvijas Televīzijas amatiem NEPLP ir jāpieņem ne vēlāk kā līdz 29.martam.

Sākotnēji konkursā tika saņemti kopskaitā 38 pieteikumi. Tostarp saņemti 25 pieteikumi uz katru no minētajiem amatiem, kas nozīmē, ka 12 personas vienlaikus bija pieteikušās uz abiem vakantajiem amatiem.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada 28.decembrī NEPLP kā valsts kapitāldaļu turētāja vienbalsīgi nolēma izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam. NEPLP pārstāvji norādīja, ka Latvijas Televīzija 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Latvijas Televīzijas valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede.

Patlaban par Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekli iecelta Valdmane-Rozenberga. Viņa Latvijas Televīzijas valdes locekļa amata pienākumus pildīs līdz brīdim, kad tiks iecelts jauns Latvijas Televīzijas valdes loceklis.

0 Komentāru