Kanālu aizber ar būvgružiem; rīdziniekus sanikno skats pie Centrāltirgus

15 komentāri
Kanālu aizber ar būvgružiem; rīdziniekus sanikno skats pie Centrāltirgus
TWITTER / OTO OZOLS

Nedēļas nogalē sociālajos tīklos pamatīgu ažiotāžu radījis video, kurā redzams, kā smagā tehnika kanāla malā pie Centrāltirgus gāž ūdenī būvgružus. Krastmala šajā vietā ilgstoši ir ļoti sliktā stāvoklī, un nesaskaņu dēļ vasarā ieceres krastu savest kartībā iestrēga.

Strādnieku rosība notiek vēlu vakarā. Ekskavators prožektora gaismā ar kausu met būvgružus ūdenī, kamēr garām ar kanoe laivu brauc izbrīnīti atpūtnieki.

“Kurš no Rīgas domes ir devis atļauju pilsētas kanālu aizbērt ar būvgružiem?” sašutis biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists Oto Ozols. Komentāros izskan versijas, ka, iespējams, šādā veidā tiek stiprināti krasti.

Rīgas mērs Oļegs Burovs savā “Facebook” profilā notiekošo komentējis šādi: “Šobrīd tiek veikti darbi, lai novērstu avārijas stāvokli un nostiprinātu nobrukušo kanālmalas daļu. Darbu organizācija ierobežotās teritorijas dēļ paredz, ka pa dienu tiek iestrādāta rievsiena, savukārt tumšajā laikā tiek veikta dūņu slāņa nomaiņa – atbilstoši projekta risinājumam – ar drupinātu betonu, lai nodrošinātu turpmāku konstrukcijas nestspēju.”

Lasi vēl: Urīns, smakas un iebrukusi krastmala: Centrāltirgus atdzīvināšanas projekts atcelts domes un tirgus nesaskaņu dēļ