2 komentāri

15. februārī ap pulksten sešiem vakarā Speciālo uzdevumu bataljona ekipāžu, kas patrulēja pie Rīgas autoostas, apturēja kāda satraukta sieviete.

Viņa norādīja, ka Rīgas kanālā turpat netālu peldot kāds vīrietis. Saprotot, ka ūdens ir ļoti auksts, policisti nekavējoties devās uz sievietes norādīto vietu, kur noskaidroja, ka patiešām kanāla vidū atrodas vīrietis, kurš vairs nespēj noturēties virs ūdens un ir sācis slīkt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no SUB policistiem, redzot notiekošo, nekavējoties meties aukstajā ūdenī, aizpeldējis līdz vīrietim un pievilcis viņu pie kanāla malas. Tur ar kolēģu palīdzību vīrietis izcelts, mēģinot no viņa plaušām pēc iespējas ātrāk izdabūt ūdeni.

Foto

Šajā brīdī policistiem palīgā piesteigušies arī ugunsdzēsēji, kas līdz mediķu ierašanās brīdim veikuši vīrietim sirds masāžu. Drīzumā klāt bijuši arī neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi. Vīrietis iecelts “ātrās” palīdzības mašīnā, kur mediķi uzsākuši vīrieša reanimēšanu, kas diemžēl tomēr nebija veiksmīga.

Pats SUB policists, kurš policijā nodienējis jau 22 gadus, stāstot par piedzīvoto, norāda, ka momentāni novērtējis situāciju un pieņēmis lēmumu mesties ūdenī: ”Tajā brīdī es novērtēju situāciju: attālumu, laika apstākļus un savu fizisko stāvokli. Sapratu, ka varu šādā temperatūrā kanālu nopeldēt, tāpēc nekavējoties reaģēju. Šādos brīžos katra sekunde ir svarīga. Noņēmu ieroci un ielēcu ūdenī. Aizpeldēju līdz kanāla vidum, paķēru vīrieti aiz apkakles un pievilku pie betona malas.”

Liela nozīme bijusi arī kolēģu palīdzībai, kuri palīdzējuši vīrieti izcelt no ūdens. ”Kolēģi izvilka viņu un tad palīdzēja arī man. Man pašam bija diezgan pasmagi izpeldēt, jo zābaki un kombinezons bija pilns ar ūdeni. Pats izkāpt nevarēju, jo nevarēju pacelt to smagumu.”

Pēc mediķu ierašanās policisti devušies atpakaļ uz bāzi: ”Mēs savu darbu bijām izdarījuši un devāmies prom, lai es varētu pārvilkt slapjās drēbes. Es tik tikko mēnesi slimoju ar plaušu karsoni un vēl vienu dabūt negribēju.”

Diemžēl mediķu pūles glābt 1972. gadā dzimušā vīrieša dzīvību nebija sekmīgas. Nav precīzi zināms, kādēļ vīrietis atradies ledus aukstajā ūdenī, taču vēlamies pateikties mūsu SUB policistam par pašaizliedzīgo rīcību, cenšoties glābt vīrieti.

Policists piebilst, ka šāds gadījums viņam dienesta laikā noticis pirmo reizi, taču gatavam neordinārām un kritiskām situācijām darba laikā ir jābūt vienmēr.

Video

TOP komentāri

 • sprīdis
  +3 +3 0

  sprīdis

  cik saprotu tad virsraksts ir kā pārmetums apkārtējiem? nu nezinu, ja to vīru glābt būtu metušies 10 līdzcilvēku tad pieļauju ka noslīkušo būtu 11, varbūt pat 12 jo pusim kas ielēca pēc slīkstošā būtu dikti grūti izvilkt 11 slīkstošos, pats vēl būtu gājis bojā. kā viņš intervijā minēja viņš visu izvērtēja, pat neaizmirsa par savu izslimoto plaušu karsoni. šis vīrs ir ticis mācīts ko un kā darīt kritiskās situācijās. parastie pilsoņi šajās lietās ir diletanti un tie glābt neko nedrīkst. lai laba veselība glābējam, valsts tevis apmācīšanai nav iztērējusi nevienu lieku eiro, tu esi savā vietā. prieks.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Ko domāja virsraksta autors ar savu TIKAI NOSKATĀS?Informācija Degpunktā ir pavisam citāda.Liels paldies glābējam, līdzjūtība bojāgājušā tuviniekiem.Maza piezīme- zvanitājas bija sievietes, ko darija garāmejošie virieši?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl