Kanādai un Latvijai ir daudz kā kopīga – raksta Kanādas prese!

Pievienot komentāru
Kanādai un Latvijai ir daudz kā kopīga – raksta Kanādas prese!
REUTERS/SCANPIX

Kanādai un Latvijai ir daudz vairāk kopīga nekā varētu šķist pirmajā brīdi – tā Kanādas laikraksti komentē nedēļas nogalē Varšavā panākto NATO vienošanos par Kanādas karavīru izvietošanu Latvijā, nolūkā atturēt Krievijas agresiju.

Hokejs

Kā pirmais Kanādas medijos tiek izcelts hokejs – spēle, kas abās valstīs ir sporta veids numur viens, un, atgādinot, ka Latvija un Kanāda spēlēja Soču olimpisko spēļu turnīra ceturtdaļfinālā, kur tikai ar lielām grūtībām kanādiešiem izdevās uzvarēt ar 2:1.

VVF

Tāpat tiek atgādināts, ka bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga lielāko daļu savas dzīves dzīvojusi Kanādā un bijusi Monreālas Universitātes pasniedzēja.

Draudzība pāri visam

Nav arī aizmirsts, ka Kanāda bija viena no pirmajām valstīm, kas atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu un viena no pirmajām ratificēja Latvijas pievienošanos NATO. Kā arī tas, ka Latvijas aviosabiedrība airBaltic kļūs par pirmo lidsabiedrību, kas sāks izmantot Kanādas firmas Bombardier jaunās sērijas lidmašīnas.

Kanādas mediji arī informē, ka uz Latviju tiks nosūtīti 450 karavīri, kas būs pamatā 1000 cilvēku lielajiem NATO spēkiem. Tāpat šajā reģionā bāzēsies Kanādas militārais kuģis, kā arī tiks nosūtītas lidmašīnas gaisa telpas sargāšanai.