Kanāda pievienosies ASV, Lielbritānijai un Vācijai Eiropas austrumu robežas sargāšanā

Pievienot komentāru
Kanāda pievienosies ASV, Lielbritānijai un Vācijai Eiropas austrumu robežas sargāšanā
FOTO: LETA

Pēc nedēļas Varšavā notiks svarīga NATO līderu kopsapulce, kurā gaidāmi lēmumi par alianses austrumu flanga nostiprināšanu pret Krievijas neprognozējamo rīcību. Jau ieskicēta aina, kā sabiedrotie turpmāk palīdzēs aizsargāt Baltijas valstis. Latvijā gaidāmi papildspēki no Kanādas: tūkstoš karavīru. Šefību par Igauniju, Lietuvu un Poliju uzņemsies Vācija, Lielbritānija un ASV.

Ziņa par Kanādas gatavību uz Latviju nosūtīt savus karavīrus seko vien pāris nedēļas pēc Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizītes Otavā, kurā viņš alianses sabiedrotos mudināja šādā veidā Krievijai raidīt nepārprotamu vēstījumu.

Būt aktīvākiem NATO partneriem Kanādu mudinājis arī ASV prezidents. Dienu pēc Baraka Obamas uzstāšanās Kanādas parlamentā, Aizsardzības ministrija izplatījusi paziņojumu, ka Kanāda sūtīs savus spēkus uz Austrumeiropas valstīm. Informācijai, ka Latvijā izvietos 1000 karavīrus, pašlaik oficiāla apstiprinājuma gan nav.

Baltijas un Polijas drošības stiprināšana nolemta jau sammitā pirms diviem gadiem Velsā kā atbilde uz Krievijas agresiju Ukrainā. Šobrīd vajadzīgs gala apstiprinājums tam, ka mūsu reģionā pastāvīgi izvietos 4000 karavīru lielus sabiedroto spēkus. Aizsardzības ministrs skaidro, ka tagad uzdevums ir vienkāršāks nekā pirms diviem gadiem.

NATO valstu līderi Polijas galvaspilsētā pulcēsies divas dienas – 8. un 9. jūlijā.

Video