Kalnciema ielas grausta saimniekiem dome sola naudas sodu līdz pat 10 000 eiro nedēļā

1 komentārs

Kārtējās nedienas ap bēdīgi slaveno Kalnciema ielas graustu – Rīgas dome īpašniekiem par savlaicīgu dokumentu neiesniegšanu piemērojusi 5000 eiro sodu. Tikmēr pusnojauktā ēka ar gruvešu kaudzi pamesta, nekādas darbības vairs tur nenotiek. Par grausta nojaukšanas gaitu ieinteresējusies policija.

Aizvadītā gada novembrī pamesto ēku kompleksā izcēlās vērienīgs ugunsgrēks – vairākās vietās nams aizdegās teju vienlaicīgi. Dzēšanas darbi turpinājās vairākas dienas. Īpašumam mainījās saimnieki, un objektā strauji sākās nojaukšanas darbi. Tagad vēsturiskā nama fasāde sarukusi līdz vienam stāvam.

Domes opozīcijas deputāte Ieva Holma savā iesniegumā Valsts policijai lūgusi sākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai ir notikusi ēkas likumīga nojaukšana un vai nav notikusi valsts amatpersonu bezdarbība tīši vai aiz nolaidības.

Domē skaidro, ka teritorijas īpašniekiem, kas ir vairākas firmas, bija uzdots mēneša laikā izstrādāt un saskaņot nepieciešamo dokumentāciju konservācijas darbu veikšanai un sākt šo darbu veikšanu. Gala termiņš bija 4. februāris.

Ēkas īpašnieki ir Igaunijā bāzētā “Novira Capital”. Kopš februāra sākuma par domes lēmuma nepildīšanu uzņēmumam piemēroti sodi vairāk nekā 5700 eiro apmērā. Visus piemērotos sodus ēku īpašnieki apstrīdējuši. Pašvaldība sola turpināt sodīšanu.

Par šo nedēļu viņiem būs sods, kas pārsniedz 3000 eiro nedēļā. Pēc tāda apjoma jau drīz viņi saņems maksimālo summu – 10 000 eiro par katru nedēļu.

Dome sola soda sankcijas piemērot tik ilgi, kamēr īpašnieki sāks aktīvu rīcību, lai objekta dokumentāciju sakārtotu.

1 komentārs