Kalnciema ielas grausta īpašnieki neatklāj, ko un kad būvēs izdegušā nama vietā

1 komentārs
Kalnciema ielas grausta īpašnieki neatklāj, ko un kad būvēs izdegušā nama vietā
OKSANA DŽADANA, F64

Rīgas domnieki un būveksperti piektdien apskatīja Kalnciema ielā izdegušo jūgendstila graustu, kurš tagad oficiāli pieder kādam igauņu uzņēmumam. Secināts, ka arhitektoniski vērtīgās ēkas daļas vajadzētu iekonservēt.

Tikmēr ēkas īpašnieki neatklāj, kādas ir viņu ieceres. Ugunsgrēks viņiem esot bijis nepatīkams pārsteigums, jo sākotnēji bijis paredzēts vēsturisko māju atjaunot.

Pie Kalnciema ielas grausta pulcējās gan Rīgas Domes Īpašuma departamenta pārstāvji un pašvaldības nolīgtais būveksperts, gan arī ziņkārīgie. Vietējie iedzīvotāji satraukušies par vēsturiskās ēkas likteni – tā izdega 25. novembrī aizdomīgos apstākļos, iespējams, dedzināta ļaunprātīgi. Lemts daļu no vēsturiskā nama nojaukt līdz pirmajam stāvam.

Būvvalde aizvadītajā sestdienā pārtrauca strādnieku rosību, jo izrādījās, ka paklusām nojaukta daļa no vēsturiski vērtīgās fasādes. Būvinženieris uzsver, ka darbi veikti, rūpējoties par apkārtējo cilvēku drošību, un sienas bija bīstamas.

Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā aizvien slēgta satiksme, tā tiks atjaunota pirmdien. Satiksmes ierobežojumi gan ēkas apkārtnē būs ilgāku laiku.

Ēkas īpašnieki ir igauņu firma “Novira Capital”, kuras pārstāvis e-pastā skaidro, ka pagaidām nav konkrētu plānu, ko ar īpašumu iesākt.

Aleksejs Nikolajenko
“Novira Captial” pārstāvis

Šodien ir pāragri teikt, ko un kad plānojam būvēt. Situācija ir jauna un negaidīta. Mēs plānojām iegādāties šo vietu jau vairākus mēnešus, zinot, ka ir iespējams ēku atjaunot. Diemžēl situācija ir mainījusies, un tagad mums ir jāpārskata visi plāni.

Uz jautājumu, kādēļ firma izvēlējās pirkt tik sliktā stāvoklī esošu ēku, Nikolajenko uzsver, ka nekustamā īpašuma attīstīšana ir uzņēmuma galvenais darbības veids, tai skaitā – atjaunot vecās ēkas un būvēt jaunus dzīvojamos un komerciālos namus.

1 komentārs