Kaktiņš: Jaunākie partiju reitingi vērā ņemamas tendences neiezīmē

1 komentārs
Kaktiņš: Jaunākie partiju reitingi vērā ņemamas tendences neiezīmē
Foto: f64

Jaunākie partiju reitingi, kas atspoguļo vēlētāju simpātijas partijām maijā, vērā ņemamas tendences neiezīmē, šādu viedokli pauda pētījumu aģentūras SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka nepietiek vērtēt tikai attiecīgā mēneša reitingus, svarīgi skatīties plašākā periodā. Partijām atbalsts mēdz svārstīties, turklāt lielākajai daļai Latvijas partiju ir problēmas ar stabiliem atbalstītājiem – liela daļa iedzīvotāju savu izvēli ikmēneša aptaujās izdara mirkļa emociju iespaidā.

Jautāts par partijas “Saskaņa” reitinga samazinājumu maijā, Kaktiņš skaidroja, ka, visticamāk, tas nozīmē, ka partijas reitinga pieaugums aprīlī nav bijis kāpums, un partija turpina būt savā “tradicionālajā koridorā”, kur kādu mēnesi reitings pieaug, bet citā atkal krītas.

Vienlaikus viņš sacīja, ka interesantas izmaiņas vērojamas partiju “apakšējā galā”, proti, starp partijām, kuras ir salīdzinoši jaunākās.

Runājot par apvienības “Attīstībai/Par” 1,9 procentpunktu pieaugumu, Kaktiņš pauda, ka visdrīzāk tas saistīts ar partiju “Par” un “Attīstībai” apvienošanos, kas varētu būt šīm partijām laba ziņa. Vienlaikus pagaidām nekādus secinājumus par apvienības popularitāti vēl nevar izdarīt, jo nepieciešami turpmāki mērījumi, lai saprastu kādas tendences.

Jau ziņots, ka partija “Saskaņa” maijā piedzīvojusi reitingu kritumu, sasniedzot zemāko rezultātu pēdējā gada laikā, tomēr šī joprojām ir populārākā partija, liecina pētījumu aģentūras SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktās aptaujas dati.

Maijā par “Saskaņu” bija gatavi balsot 19,1% respondentu, bet aprīlī šo politisko spēku atbalstīja 23,2% vēlētāju. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings maijā pieauga par 1,8 procentpunktiem, sasniedzot 14,6% atbalstu.

Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK atbalsta 7% respondentu, bet “Vienotību” – 3,7%. Abu polisko spēku reitings salīdzinājumā ar aprīli samazinājies – nacionālās apvienības popularitāte saruka par 1,3 procentpunktiem, bet “Vienotības” – par 1,2 procentpunktiem.

Partiju “KPV LV” maijā atbalstīja 3% vēlētāju, apvienību “Attīstībai/Par” – 3%, Jauno konservatīvo partiju – 2,4%, Latvijas Reģionu apvienību – 1,7%, “No sirds Latvijai” – 1,6%, Latvijas Krievu savienību – 1,2%, apvienību ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju, “Gods kalpot mūsu Latvijai” un “Kristīgi demokrātisko savienību” – 0,4%, partiju “Progresīvie” – 0,4%.

“Attīstībai/Par” iepriekšējā mēnesī bija lielākais reitingu pieaugums – par 1,9 procentpunktiem.

Vēl 27,5% aptaujāto nezināja, par ko balsotu, bet 13,7% vēlēšanās nepiedalītos.

1 komentārs