3 komentāri

Šajās dienās mobilizējušies Latvijas un Igaunijas aktīvā dzīvesveida piekritēji, diemžēl ne laba iemesla dēļ – Kolkas raga apkārtnē jūrā iepūsts kaitbordists Renārs Mileika. TV3 raidījums Bez Tabu skaidro, kāpēc glābēji pārtraukuši meklēšanas darbus un cik bīstami ir atrasties Kolkas ragā.

Cilvēka atsaucība pazudušā kaitbordista meklēšanā ir liela, sociālajos tīklos izveidotā domubiedra grupa, kur cilvēki tiek aicināti iesaistīties pazudušā vīrieša meklēšanā pulcē jau vairāk nekā 2000 lietotājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs esam turpat uz vietas, pie Rojas-Kaltenes-Mērsraga. Šobrīd ir sācies neliels haoss – cilvēk ir ļoti daudz, jāapstrādā informācija, kur viņus labāk sūtīt, kur vairāk jāpievērš uzmanību. Cerība nekad netiks pazaudēta. Mēs viņu atradīsim,” stāsta Brīvprātīgo meklēšanas darbu koordinators Artis Muitinieks.

Šobrīd brīvprātīgie atkārtoti pārmeklē visu līča piekrasti. Glābēji oficiālu meklēšanu ir pārtraukuši.

”Izdzīvošanas stundas šādā gaisa temperatūrā ir sešas stundas. Mēs esam paņēmuši jau četras reizes vairāk šo laiku klāt, lai pārmeklētu šo rajonu, bet bez rezultātiem,” stāsta krasta apsardzes dienesta priekšnieks Andris Skribis.

Meklēšanas darbus apgrūtinājis arī tas, ka sportista apģērbs bijis melns un bez atstarojošiem elementiem.

”Netika adekvāti izvērtēti pietiekami visi drošības noteikumi, pāris tika pārkāpti, kuru rezultāts ir, nu rezultāts ir tāds, kāds viņš ir,” norāda Latvijas Kaitsērfinga asociācija valdes loceklis Juris Vasioleks.

Ja mēs aplūkojam pagājušā gada statistiku, redzams, ka krasta apsardzei tas bija gana darbīgs gads.

Kopā krasta apsardze saņēmusi 48 gadījumus un gada laikā izglābti 63 cilvēki, bojāgājušo skaits sasniedz 3, turpretī joprojām neatrasti ir 6 cilvēki.

TOP komentāri

 • Art
  0 0 0

  Art

  Nav smuki?! Atvainojos, bet nav smuki vētras laikā, galīgā nesezonā, zinot, ka tuvumā nu noteikti nebūs brigāde, kas 5 min. laikā metīsies ar helikopteriem un laivām pakaļ, neaizdomājoties par jebkādiem drošības pasākumiem (gps trakeris, atstarotājs, kaitot turoties kopā) ar melnu ekipējumu, tieši pirms tumsas iestāšanās nodarboties ar savu iemīļoto nodarbi visbīstamākajā vietā.
  Es nenosodu ekstrēmos sporta veidus un sportistus (pats nodarbojos), bet pārgalvīgi neievērot jebkādus drošības pasākumus, lai novērstu tādu rezultātu un meklēt vainīgos no malas ir pilnīgi garām. Tehniskas kļūmes, trauma utt. var gadīties jebkuram, bet no paša lielā mērā ir atkarīgs, lai maksimāli izvairītos un novērstu smagākas sekas.

  Līdzjūtība tuviniekiem un miers sirdīs!
 • aija
  0 0 0

  aija

  Nu nav labi tā runāt ,rīkojies nepareizi ,atrāvies no pārējiem ,kaut ko pārkāpis utt.. NEVIENS jau nezin kas patiesībā notika,varbūt kāda tehniska kļūme neļāva pagriezties??Padomāt par tiem kas viņu gaida ,ko tas viņiem nozīmē visi šie "pareizie "spriedelējumi un nopēlumi!!
 • Smaida
  0 0 0

  Smaida

  Es ari pardzivoju par si puisa pazusanu,un loti ceru,ka vins ir izkluvis lauka dzivs no juras vilniem.Mans znots ari ir aktivs buratajs,utt.tadejadi ari es uztraucos katru reizi,kad vins ir jura.Mes nezinam,kad un kur juras vilni bus stipraki par mums,bet mes tos izaicinam,jebkura gadijuma...tada nu ir musu cilveku daba.Mani visstiprakie velejumi"Lai brinums notiek!Lai Cilveks atgriezas krasta,sveiks un vesels!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl