1 komentārs

Brīvprātīgie joprojām turpina meklēt pirms divām diennaktīm vētras laikā Kolkā jūrā iepūsto kaitbordistu, un Krasta apsardzes veiktie aprēķini liecina, ka tieši šonakt straumes varētu viņu izskalot krastā. Speciālisti atzīst – šādas nelaimes ir iespējams novērst, ja paši ekstrēmo sporta veidu piekritēji ar lielāku atbildību izturētos pret savu dzīvību.

Šodien Kurzemes piekrastē turpina plosīties vējš, pret krastu plīst bangas. Glābēji meklēšanu pārtrauca vakar, bet brīvprātīgie meklētāji to turpina – ejot ar kājām, braucot ar kvadraciklu un pat izmantojot privāto helikopteru. Viņi cerības nav atmetuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Glābšanas dienestiem ir statistika, bet mums tas gadās varbūt vienreiz vai divreiz mūžā un mēs ticam brīnumiem un mums svarīgi, lai šodien būtu tieši tāds stāsts. Tāpēc mēs arī meklējam un gaidām,” stāsta brīvprātīgā.

Viens no trim kaitotājiem, kas sestdien pie Kolkas burāja vienā grupā ar pazudušo Renāru Mileiku, vēloties publiski palikt anonīms, telefonsarunā LNT Ziņām atklāja: jau pašā sākumā Renārs pārkāpis grupas vienošanos turēties kopā un aizburājis visiem pa priekšu. Kā izrādījās – pārāk tālu – aiz Kolkas raga, kur vēja un bīstamo straumju kategoriski nedrīkstēja braukt. Aiz raga nonākot līča daļā, vētras spēku sasniegušais vējš dzinis Renāru tieši jūrā. Krastā stāvošie cilvēki izsaukuši glābējus. Taču Renāru nav izdevies atrast joprojām.

Šajās divās diennaktīs brīvprātīgie izstaigājuši praktiski visu līci, stāsta viens no brīvprātīgo koordinatoriem Gusts Balodis.

Pēc notikušā sociālajos tīklos kā lavīna gāzās pārmetumi glābējiem – atbraukuši par vēlu, tehnika nepiemērota glābšanai. Uz izsaukumu ieradās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, lai gan tā pārziņā ir glābšana tikai iekšējos ūdeņos.

”Šobrīd dienesta rīcībā ir 3 jūras tipa laivas, kas izvietotas Jūrmalā, Salacgrīvā un Rojā, bet tas, ka tā ir jūras tipa laiva, nenozīmē, ka glābēji var kilometriem tālu doties ūdenī lielos viļņos,” informē VUGD.

Glābšana jūrā un tās piekrastē ir Krasta apsardzes dienesta kompetencē. Dienesta vadība norāda: ekstrēmo sporta veidu cienītājiem jāuzņemas lielāka atbildība par risku, ko tie uzņemas, dodoties jūrā vētrā. Saņemot palīgā saucienu, dienests iesaistījis tirdzniecības kuģus, kas atradās uz enkura Kolkas tuvumā, tika izsaukts arī helikopetrs.

Taču pazudušajam kaitotājam nebija ne GPS iekārtas, ka ļautu noteikt atrašanās vietu, ne citu elementu, kas atvieglotu meklēšanu.

”Visiem ir jāapzinās: nebūs tā, ka jebkurā vietā mūsu 550 km piekrastē būs pieejamas glābšanas vienības 10 minūtēs. Tā nav ne tikai mums Latvijā, kā izskanējis medijos, ka neesot resursi, bet tā ir visā pasaulē, tāpēc ir jānodrošinās ar papuildus glābšanas līdzekļiem: vestes, atstarojoši elementi,” informē Krasta apsardze.

Pērn Krasta apsardzes dienests jūrā un tās piekrastē izglābis 63 cilvēkus, 3 noslīkuši, 6 nav izdevies atrast.

TOP komentāri

  • sirena
    0 0 0

    sirena

    nevajag visa vainot glabejus,vai kadu citu!katram ir pasam jadoma par savu drosibu,par parkaptiem noteikumiem un tt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl